Wyłączanie się gier - komunikat: aplikacja przestała działać

Witam. Mam taki problem z komputerem. Podczas grania w różne gry często same z siebie wyłączają się i na środku ekranu pojawia się informacja, że gra przestała działać i musi zostać zamknięta. Dzieje się tak w każdej grze. W GTA IV, Mafa 2, F1 2011. Nawet jak ostatnio grałem w Fifę 06 to tak samo się wyłączyła gra. Raz dzieje się to po 20 minutach, raz po 2 godzinach a nieraz nawet nie da się uruchomić gry. Przeskanowałem system, coś tam wykryło ale pokasowałem to. Przeskanowałem 2x = czysto. Wiecie może jaka jest przyczyna mojej dolegliwości? Dodaje screen z temperaturą i specyfikacją komputera.

 

 

Sterowniki graficzne aktualne ? System oryginalny ? Gry oryginalne spatchowane do najnowszych wersji ?

Aktualne. To nie jest wina gier tylko komputera jak już. Większość gier jest ze steama.

podaj specyfikacje komputera zarez mocą i marką zasilacza

Nie wiem jak to zrobić XD

otwórz obudowę i powiedz co masz napisane na zasilaczu

spoko model proca i grafiki pisze na screenie :smiley:

podaj tylko ten zasilacz lub zapodaj zdjęcie tabliczki znamionowej

http://i43.tinypic.com/axy6xi.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zasilacz niby mocy powinen mieć za nadto na ten zestaw ale jest z czarnej listy, może podawać niestabilne napięcie co będzie powodowało taki problem przy obciążeniu

ale generalnie przyczyn może być wiele

najpierw sprawdź temperatury grafiki w stresie programem Furmark http://www.dobreprogramy.pl/FurMark,Program,Windows,27640.html daj rozdzielczość swojego monitora, pełny ekran i testuj karte minimum 15 minut, podaj jakie były maksymalne temperatury i czy nie było błędów

jeśli karta się nie przegrzewa to bym jednak sprawdził komputer na innym markowym zasilaczu

Hmmm… Pobierz program OCCT włącz test na jakieś 10min i zapodaj screeny z folderu na forum. Głównie mi chodzi o pliki:

Frequency CPU

Temperature CPU

 

Jak kolega wyżej powiedział przyczyn może być wiele, jedną z nich może być ten felerny zasilacz, a jako drugie obstawił bym problem z systemem.

 

Jak możesz to rozbierz komputer i zobacz czy nie ma napuchniętych ( wypuklonych ) kondensatorów na płycie głównej.

A nie sądzicie, że jakby był felerny zasilacz to komputer całkowicie by się wyłączał? Mnie wyrzuca tylko do pulpitu. Zaraz zrobię ten test i wrzucę screena.

 

 

2e1sora.jpg

 

 

Na płycie głównej, karcie grafiki nic takiego nie zobaczyłem. Porobić zdjęcia?

żadnym programem nie sprawdzisz prawidłowo napięć, i czmeu miał b się wyłaczać przecież napięcie nie jest za niskie, dostarczona moc jest odpowiednia tylko prąd pod obciążeniem może być nie stabilny i ma przez moment nie prawidłowe parametry puki masz ten produk zasilacz-podobny w komputerze ciezko co kolwiek na pewniaka powedzieć

 

 

Sorki, ze tak długo ale nie miałem dostępu do kompa ;c

 

Chodzi o te dwa wykresy?

 

 

post-237767-0-17349400-1386337167_thumb.

post-237767-0-27172200-1386337174_thumb.

Nie no, coś dzieje się nie tak… Podczas testu procesor powinnien być obciążony w 100%, przez jakieś pierwsze 5min jest dobrze a później coś się psuje, tak samo taktowanie procesora nie powinno tak często spadać i wzrastać, obstawiałbym problem z zasilaczem, lecz nie jestem tego pewien, pożycz od kogoś dobry markowy zasilacz i sprawdź wtedy.

 

PS. Spróbuj załadować domyślne ustawienia w BIOSie.

Niby mówicie, że nie warto wierzyć programom. Ale tak na 50% tego co widać na screenie podaje za wysokie napięcie 12v.