Wyłączanie się kompa przy uruchomieniu gier

witam, tak w skrócie mam karte graficzną Nividia GeForce 8600 GT, 2 gb ramu i procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core

zainstalowałam gre GTR 2, nie do końca ja bo mój młodszy brat, w każdym razie gra była włączana kilkakrotnie i chodziła bez problemu, jednak nie podobały się mu się kolory więc wszedł do panelu sterowania Nividi i pozmieniał tam kilka rzeczy, nie wiem czy to przez to ale po ponownym po jakimś czasie włączeniu tej gry już nie chodziła. przy odpalaniu pojawia się na chwilę jakaś informacja na niebieskim ekranie, po czym po chwili restartuje się system i po uruchomieniu pojawia się info że system odzyskął sprawność po poważnym błędzie i tak wkółko, myślałam na początku że powodem są zmiany jakie wprowadził w ustawieniach karty graf ale po zmianie na poprzednie też nic. instalowałam inne gry z myślą że może to wina gtr 2 ale też nie działają. przeinstalowywałam gry, wyłączałam i włączałam kompa (nawet z zasilania) i nic. próbowałam też przeinstalować sterowniki też nic nie pomogło. nie mam pojęcie co to może być dlatego proszę pomuszcie

PPM na Mój Komputer >> właściwości >> zaawansowane >> uruchamianie i odzyskiwanie >> ustawienia >> awaria systemu >> odznacz “automatycznie uruchom ponownie”

Teraz system nie zresetuje się więc spisz ładnie komunikat i numer błędu.

NA niebieskim tle:

pojawia się problem i system windows zostaje zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera, jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komp. jeśli ten erkan pojawi sie ponownie wykonaj nast. kroki:

upewnij sie ze na dysku jest wystarcz. dużo miejsca. jesli sterownik jest zidentyfikowany w kom. stop wyłącz go lub skontakt sie z producentem w spr aktual. sterownika. sprobuj zmienic karte video …

informacje techniczne:

***stop: 0x0000008e (0xC0000005,0xBFA14AC0, 0XB5A478B8,0x00000000)

***atkosdmini.dll-addres BFA14AC0 base at bfa13000, Datestamp 45bd5dcc

rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamieci zrzut fiz. pam. zostanie zakonczony

hej nikt nic nie wie?

nie wiem czy ma to wpływ ale próbowałam diagnostyki directx i przy próbie testu modułu Direct3D to właśnie ten błąd wyskakuje na niebieskim tle

Sterowniki do karty graficznej najnowsze ?

ania_xyz , nie wiem czy to pomoze, mialem taki sam blad tzn 0x0000008e i u mnie dysk byl uszkodzony - nie mogl czytac z sektora

wejdz na strone producenta i sciagnij program do testowania dysku albo odpal http://www.hdtune.com/hdtune_254.exe i zrob “error scan”

przetestowanie pamieci memtestem tez nie zaszkodzi

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=340

a mógłbybyś mi podać dokładną str skąd pobrać stery do tej karty graf

Wystarczy wpisać w google:

http://pl.download.nvidia.com/Windows/1 … l_whql.exe

oki zaraz spr i napisze co i jak

nie działa nadal

Mialem identyczny problem i do tego mam tego samego kompa jezeli masz komputer na gwarancji to oddaj go i powiedz by sprawdzili czy sa aktualne sterowniki do karty graficznej

Ja bym jeszcze zainstalował najnowszego DirectX’a

słuchajcie użyłam trybu awar, i udało mi się zainstalować najnowsze stery. gry działaja. jednak jako domyślna rozdzielczość obrazu ustawia się 800 na 600 co na ekranie 19 wygląda fatalnie, wtedy przed tym błędem była zmieniana m.in. rozdzielczość i boję się że jak zmienie ja teraz to znowu bedzie to samo, powiedzcie czy taka sytuacja jest możliwa??

z drugiej str to nie ma opcji by karta geforce 8600gt dzialala na tak slabej rozdzielczosci

co o tym myslicie