Wyłaczanie się komputera po przegrzaniu


(magdamr) #1

Witam strasznie zaczął mi się przegrzewać laptop. Kilka razy wyłączył się samoczynnie i nie chciał się włączyć dopiero odpoczynek czyli ochłodzenie pomogły.

Everes podaje:Procesor 46 °C (115 °F)

SAMSUNG HM250HI 36 °C (97 °F)

Myślę o podkładce chłodzącej. Co jeszcze mogę zrobić czy odinstalować zbędne programy? Nie oglądać filmów?:frowning:


(X Zdzislawx) #2

może przegrzewa się ponieważ w środku jest dużo kurzu


(ra-v) #3

Może to nie jedno ani drugie, tylko jakiś opornik czy inny układ się przegrzewa, być może wskutek tego co napisano w poście #2. Musiałbyś szybko odkręcić i palcem sprawdzić co się smaży.


(magdamr) #4

Wolałabym jednak nic nie odkręcać jeszcze coś popsuje. Musze postarać się go oszczędzać


(Pablo79) #5

U mnie w lapku procesor nagrzewa się od około 46 do 50 st. C i nie mam problemu z samoczynnym wyłączeniem i przegrzewaniem.


(Cyba91) #6

Włącz jakąś wymagającą aplikację, albo odpal w przeglądarce kilka filmów na youtube, włącz jakiś film poprzez odtwarzacz i wtedy zobacz jakie everest pokazuje temperatury. W tej sytuacji jaką mamy, temperatury niby są w normie, powiedziałbym wręcz że bardzo dobre jak na laptopa, dlatego chciałbym zobaczyć o ile wzrosną temp. podczas obciążenia procesora. Z reguły pomaga przedmuchanie radiatora na procesorze, pomocne może być sprężone powietrze, mogą być też uszkodzone wiatraczki. Unikaj stawiania laptopa na kocach albo kołdrach. Jeśli masz starą wersję Everesta, to zalecałbym zainstalować najnowszą, ponieważ stara, jeszcze darmowa wersja przekłamuje temperatury.

PS. Jaki to laptop?


(Bob) #7

Z tekstu nie wynika jak długo jest już eksploatowany laptop i czy dzieje się tak również podczas pracy na baterii. Proponowałbym sprawdzić jeśli jest taka możliwość na innym zasilaczu, być może z wiekiem wyschły w nim kondensatory i sieje zakłóceniami które z kolei powodują przegrzewanie się przetwornicy (stabilizatorów) na płycie laptopa i jego wyłączenie.


(magdamr) #8

Dzięki za zainteresowanie

Raczej nie działam na samej baterii wiec nie wiem jak będzie się zachowywał bez zasilacza. Tylko jest problem że żaden Everest poza home nie chce działać A i ten działał tylko przy 1 uruchomieniu Po następnym opcja czujnik nie działa raport z czujnika nie podaje temperatur http://wklej.to/OmD7 A nie ma jakiegoś innego programu by temperatury sprawdzić?? Albo jak możecie podajcie link do czegoś co u mnie zadziała? BO chciałabym zrobić ten test z włączonymi różnymi aplikacjami.

Mój laptop DELL studio 1555 ma jakieś 6 miesięcy ale nie jest na gwarancji. Tu trochę informacji o nim http://wklej.to/fKZG Ale nie wiem co dokładnie mam podać?

-- Dodane 16.11.2010 (Wt) 11:45 --

Mam też problem czasami z grafiką rozmazują mi się ikony tekst czy zdjęcia przede wszystkim na obrzeżach to tez myślę że od przegrzania może być. Albo jakiś za długi czas odświeżania?

-- Dodane 18.11.2010 (Cz) 11:16 --

Znów mi się laptop wyłącza i to po 30 min oglądania filmu.Coś wiatraków nie słyszę:frowning: Ten Everest coś kłamie Ściągnęłam program Core TEmp

A on podaje: w tej chwili Procesor Core0 61C ale nie znam się na nim. Wiem że pokazywał 105 C i wtedy się wyłączał.

Core 1 61C

Więc teraz monitoruje i przy 100 wyłączam kompa natychmiast. Myślicie ze przeczyszczenie wiatraka pomoże oraz zakup chłodzącej podkładki. A w ogóle można wymienić wiatrak w tym Laptopie i ile to będzie kosztowało?

-- Dodane 18.11.2010 (Cz) 11:27 --

Teraz czyli po 10 min już jest 83 stopnie:(