Wyłączanie się komputera podczas grania niektóre gry

Witam, od listopada mam nowy komputer, który sam składałem po około 2tyg. zaczął się wyłączać podczas grania (Battlefield 1). Do tej pory wszystko wygląda tak samo czyli gram i po jakimś czasie (czas to od ok.10 minut, niekiedy wcale się nie wyłącza). Dodam że podczas grania w niektóre gry nie wyłączył się w ogóle (GTA 5, CS:GO, Forza Horizon 3), a przy mało wyamgających grach również potrafi się wyłączyć (Call of Duty World at War, Mass effect 3), podczas przeglądania internetu niewyłącza się. Moje pytanie brzmi, dlaczego się wyłącza? System to Win10 x64. Temperatury podczas grania w Battlefield to stałe 50 stopni na grafice i do 40 stopni na CPU. Proszę o pomoc.Moja konfiguracja

Może zmień na początek sterownik grafiki - metoda prób i błędów.

Robisz aktualizację systemu na 100 % z WU.

Deinstalacja, najlepiej z trybu awaryjnego.

Czyszczenie systemu Ccleanerem

I najnowszy ster i test.

Jak problem, starszy np:376.09.

Nie pomogło

Sprawdzałeś na obu sterach?

Jutro będę myślał.

Ten komputer to jest nowy bo podzespoły kupowałeś nowe w sklepie czy też kupiłeś od znajomego a u niego chodził podkręcony na maksa przez kilka lat i dla ciebie jest “nowy”.

Wszystkie podzespoły nowe kupione w sklepie

Pytania i ma być odpowiedź:

  • czy system zaktualizowny na 100 %
  • na obu sterach to samo?
  • czy tylko BF1 ma problem?
  • czy bios płyty masz najnowszy?
    - sprawdź zasilanie dodatkowe karty grafiki - ma być takie jak producent przewiduje - ewentualnie zmień wtyczkę zasilania

To wyłączanie to: samego ekranu, komputera i trzeba ponownie włączać, czy następuje restart?

Najnowsza Aida64 i:

  • scren z zakładki komputer i czujnik
  • cały scren smart dysku, zakładka magazyn i smart.

Wykonasz reset biosu baterią:
Komputer odłączony od zasilania 230V,wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i wchodzisz do biosu, ustawisz TYLKO datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save i TEST.

Spróbuj zajrzeć do Dziennika zdarzeń - Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Podgląd zdarzeń/Dzienniki systemu Windows/System - czy gdzieś jest komunikat a przed nim czerwony wykrzyknik? Jeśli miałbym zgadywać to jest to raczej awaria sprzętowa i tutaj żadne czyszczenie systemu nie pomoże. Stawiałbym na zasilacz albo kartę grafiki.

Aktualizacja na 100%
Na obu sterach tak samo
I wyłącza się również przy mniej wymagających grach
A wyłącza się w sposób następujący: pojawia się ekran Zamykanie systemu, wyłącza się i trzeba go ponownie ręcznie uruchomić

Wydaje się że to problem sprzętowy, ale jeszcze nie jest przesądzone i sprawa jest otwarta. Pozostaje więc dalej sprawdzać i następnym sprawdzeniem to sprawdzenie na innym zasilaczu. Niby zasilacz markowy ale i takim zdarzy się problem.

Zrób tak jak napisał Mark7. Instalowałeś coś krakowanego?

A odwiedź dział Bezpieczeństwo i niech Ci sprawdzą logi.

Jedna czy dwie gry były krakowane, ale problem istniał jeszcze zanim je zainstalowałem.

O jedną czy dwie za dużo, skoro piracisz to radź sobie sam.

Zrobisz w końcu to co napisał Mark7?
“Coś” Ci wyłącza system a znajdziesz to w logach…

W logach nic nie znalazłem zaraz zresetuje BIOS i sprawdzę, później sprawdzę czy jest aktualny.

Temperatury i dysk OK - daj jeszcze smart tego drugiego.

Drugi dysk

I może być przyczyna, drugi dysk złom, odłącz go od płyty i test.

No ale ponad 38 tysięcy godzin pracy - pięknie!!!

Dobra jak narazie to zresetowałem Bios i podłączyłem zasilanie do grafiki innym kablem i się nie wyłą czy jeśli jeszcze się wyłączy odłącze dysk