Wyłączanie się komputera podczas pracy

Witam, na wstępie powiem że nie wiem czy piszę w dobrym temacie, jeśli nie to uprzejmie proszę o przeniesienie.

Z rana zaaktualizowałem sterowniki do karty graficznej(dosłownie jeden build w góre), zrestartowałem kompa, grałem kilka godzin, no i wszystko spoko. Jednak około 15-16 godziny komputer zaczął się wyłączać, stwierdziłem że problemem może być przegrzewający się któryś podzespól, sprawdziłem temperature, procesor 70 stopni, dużo, ale nie tragicznie, tak czy siak przeczyściłem kompa, temperatury normalne jednak ciągle się wyłącza, co jakiś czas, nie ważne czy w obciążeniu czy nie… W dzienniku zdarzeń znalazłem tylko takie coś:

Niektóre funkcje zarządzania energią procesora w czasie wydajności zostały wyłączone z powodu znanego problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Podsyłam też temperatury, dopóki nie wyłączyło mi komputera, ale kurde, coś nie wywala go… Zostawie go nie ruszając niczego i zobaczymy czy się wyłączy, uprzednio wywaliło mi z 4 razy komputer gdy oglądałem Youtube, może to jakieś błędy z przepięciami na grafice?

W dzienniku zdarzeń było jeszcze to::

Odebrano następujący alert krytyczny: 40.
Odebrano następujący alert krytyczny: 70.

może to zasilacz siada sprawdzałeś ?!?!

Komputer po wyłączeniu nie chce się włączać, włącza się ale procek nie rozrusza… Zdiąłem obudowę, przycisnąłem ten kabel bodajże 12 pin + 4? Jakoś tak… i odpaliło. No dobra, no to odpaliło… a dlaczego go wywalało? bo był niedociśnięty? wątpie… Zobaczymy… docisnąłem go i poczekamy na rezultaty czy wywali znów.

Zasilacz nowy, ma z miesiąc

co to za grafika ?? czy do grafiki jest dobrze podpięte zasilanie ?

Grafika jest tylko pod PCI, nie ma external zasilania. Masz na screenie rx 560.

Nowy, czy stary bez różnicy. Podaj model i specyfikację. Nowym zasilaczem może być leżak spzred 10 lat, jeszcze firmy Shenzung Industries w CHLD.:wink:

Przy wyschnietych kondensatorach startuje często za X razem, dociskanie kabla mogło przypadkiem stać sie placebo. :wink:

1 polubienie

Jeśli coś sie dzieje po aktualizacji czegoś to w pierwszą rzeczą do zrobienia jest przywrócenie poprzedniego stanu i testowanie czy problem istnieje nadal.
Dobrze by było również podać bardziej szczegółowe informacje dotyczące systemu ,sprzętu i tego co się aktualizowało. Pojęcie karta graficzna jest dość ogólne.
Jeśli podaje sie info z Podglądu zdarzeń to też bardziej szczegółowo. Żródło i ID.
Tu pewnie chodzi o Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power, to pierwszy wpis. Ten drugi tylko opisuje ze system został niezgodnie z procedurami wyłączony.

Mówię że minęło sporo czasu od aktualizacji, kilka godzin. Nic się nie działo pod obciążeniem. Ale problem rozwiązany, poluzowany kabel prawdopodobnie to powodował.

To jest odpowiedz na twój pierwszy post.
Nie przeglądam dalej bo to nie ja mam wyciągać od ciebie informacje.
Ty masz je podać. Pełne.
No ale jak się udało