Wyłączanie się komputera poprzez błąd karty graficznej

Witam. Posiadam kartę graficzną ATI Radeon Sapphire 2600 HD XT 512MB. Mam z nią taki problem - kiedy na przykład gram w NFS Undercover system prawie od razu się wyłącza - wyłącza się monitor a po 5 sekundach uruchamia się ponownie. Podobna sytuacja występuje w grach: Far Cry na max detalach (fpsy nie są złe ale komputer się wyłącza) - w Far Cry problem występuje po kilku minutach. W undercover od razu. Podobnie F.E.A.R. 2. Co może być przyczyną? Kartę kupiłem całkiem niedawno. Mam zainstalowane biblioteki Directx. Karta powinna wydajnością sobie radzić ale wysypuje się przy lepszych grach.

O dziwo problem występuje nawet podczas sprawdzania pisowni w Wordzie. Nawet zdarza się podczas przeglądania stron (baaaaaardzo rzadko).

Nie wiem co może być przyczyną. Po uruchomieniu ponownie kompa pojawia się jako rozwiązanie aktualizacja sterownika itp. A ja mam sterownik ściągany miesiąc temu ze strony producenta - nowszego nie ma. To samo działo się na XP i na Vista. Komputer by sobie poradził z grami a ja nie mogę w nie grać bo się wysypują.

Podam specyfikacje i kilka zrzutów z programu ATI Catalyst

System:

Microsoft Vista SP2

Procesor:

AMD Sempron 3200+

Pamięć RAM:

DDR2 2048mb Kingston 800 MHz CL5

Karta Graficzna:

ATI Radeon Sapphire HD 2600 XT Pro Series 512mb DDR3 DirectX 10

Karta Dźwiękowa:

Creative Sound Blaster Audigy SE

Dysk Twardy:

Maxtor 6Y160M0 160GB

mam ten sam problem, gdy zainstaluje jakąś gre np the sims 2 i chce w nią wejść automatycznie wyłacza mi sie komp i spowrotem sie włacza, czasem raguje tak gdy chce wejść na taki pakiet SCORM :frowning: nie wiem co mam z tym zrobić :frowning: i co jest tego przyczyną :expressionless: proszę o pomoc

Wg mnie masz inny problem. Tobie się wysypuje komp przy włączaniu. Myślę że to wina za słabych podzespołów, starych sterowników itp.