Wyłączanie się komputera przy Chessmasterze 10/11

Bardzo lubię tą serię, niestety nie mogę grać z komputerem gdyż po pewnym czasie program “wyłącza mi komputer”, jakby ktoś wyciągnął wtyczkę. Zazwyczaj dzieję się to wtedy gdy bot wie, że prawdopodobnie przegra. Niektóre boty które mają wpisane w specyfikę szybkie wykonywanie ruchów (brak dogłębnej analizy) działają poprawnie, niestety większość poważniejszych przeciwników najprawdopodobniej wyłączy się podczas gry. Pisałem do pomocy technicznej, ale zwyczajnie rozłożyli ręce zganiając na "wadliwość sprzętu ". Dziwna to wadliwość sprzętu skoro nie objawia się niczym innym jak wyłączeniem komputera przy Chessmasterze. Trudno znaleźć coś w sieci na ten temat, także proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że u brata który ma dużo lepszy sprzęt ode mnie dzieje się to samo.

Orrik ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

tryb zgodności, patch’e, ustawienie mniejszej rozdzielczości etc

Niestety, jak się wyłączał tak się wyłącza. Napisałem na forum Chessmastera, jednak jak ktoś nie ma zaznajomienia z grą szanse na rozwiązanie problemu są bliskie zeru. Przynajmniej odkryłem, że jednak wyłączanie się nie ma nic wspólnego z przewagą, dzieje się to mniej więcej od gry środkowej i może nastąpić w każdym momencie.