Wyłączanie się komputera

Niedawno kupiłem nowy komputer z zasilaczem ModeCom Feel III 500W PFC . Gdy gram np. w NFS ProStreet to wyłącza mi się komputer . Bez żadnego komunikatu . Czy może być to wina listwy zasilającej , bo mam taką zwykłą , a są do niej podłączone głośnik 5:1 .

Zasilacz nie najlepszy. Ale ty wyłączenia mogą być spowodowane temperaturą. podaj odczyt czujników z everesta ultimate.

Zimblood ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja mam taki sam zasilacz i na konkretnie wykręconym sprzęcie nie miewam nagłych resetów. Prędzej bym podejrzewał zakurzenie wnętrza komputera albo jakiś syf w systemie Ci odwala takie rzeczy.

Ściągnij Everest Ultimate, potem przejdź do zakładki komp > czujnik i spisz tempki i napięcia.

Zasilacz to niedobry kupiłeś…

Nie czepiaj się zasilacza, jest naprawdę dobry, feel III to nie jest to samo co feel I i II. Ja używam już od kilku tygodni, sprzęt cały czas chodzi na nim podkręcony dosyć wysoko i takich wartości nie uzyskałbyś na feel I i II, ale na III już bez problemu, przez cały dotychczasowy okres użytkowania tego zasilacza nie miałem z nim problemów, żadnych nieoczekiwanych resetów, wyłączeń itp.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8718F (ISA 228h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (ATI-Diode)

Nazwa płyty głównej Gigabyte MA74GM / MA78GM Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Płyta główna 44 °C (111 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 26 °C (79 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 24 °C (75 °F)

GPU Diode (DispIO) 48 °C (118 °F)

GPU Diode (MemIO) 53 °C (127 °F)

GPU Diode (Shader) 50 °C (122 °F)

WDC WD3200AAKS-00B3A0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 2136 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.33 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.19 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.62 V

VBAT baterii CMOS 3.12 V

DIMM 1.95 V

Oto co było napisane w Evereście .

Zimblood , czy komputer się Tobie wyłącza, czy resetuje, bo to jest ważne?

Podaj dla uspokojenia napięcia ale z Biosu (everest zapewne nie pokaże wszystkiego). Znajdziesz je w oknie PC Health Status.

Następnym razem, gdy wyłączy się komputer, zajrzyj do dziennika podglądu zdarzeń i sprawdź czy jest jakaś informacja o tym, co powoduje błąd.

//EDIT

Everest nie pokazał wszystkiego.

Temperatury są w normie, napięcia (te pokazane) też, sprawdź resztę w Biosie.

Wyłącza się . Według mnie to może być listwa zasilająca .

W takim razie podłącz bez niej. Jak Masz za dużo wtyczek, to podłącz tylko komputer oraz monitor.

A może kupić jakąś lepsza . Widziałem w MediaMarkcie takie .

No tak, a nie lepiej najpierw sprawdzić, czy to aby na pewno ona?

Podaj jeszcze to napięcie z Biosu. Dodatkowo włącz jakiś program mocno obciążający komputer i zobacz, czy wtedy komputer także się wyłącz. Możesz do tego użyć programu Orthos.

Czy karta graficzna ma podpięte dodatkowe zasilanie?

Nie nie ma .

Temperatury z biosu:

Vcore 1.952 V

+3.3V 3.344V

+12V 12.239V

Current System Temperature 43 stopnie

Curremt CPY Temp 47 stopni

Najpierw sprawdź jak komputer działa bez listwy, podłącz go do zwykłego kontaktu lub przedłużacza.

Jak komp będzie działać dobrze na takim zasilaniu to kup jakąś listwę firmy ever, robią najlepsze. I nie słuchaj tych doradców od siedmiu boleści z media markt ani żadnego innego marketu, w zwykłym sklepie komputerowym doradzą Ci o wiele lepiej.

Sprawdzałem Orthosem . Gdy zajmował 1.2 GB RAMu to się wyłączył .

Oto mój sprzęt jakby był potrzebny :

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ /2.6GHz, 1MB,65W, BOX, AM2

Płyta główna: Gigabyte MA74GM-S2H /AMD 740G/

Pamięć RAM: GoodRam 2GB PC800 CL5

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]

Karta graficzna: Palit Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Obudowa: ModeCom Step 203 Ivory (400W)

Zasilacz: ModeCom Feel III 500W PFC

Gdy podłączam monitor i kompa do gniazdka bez przedlużacza to też się wyłącza po czterech minutach działania Orthosa .

Włącz Orthosa jeszcze raz, ale miej w tym czasie włączonego Everesta tak, abyś mógł obserwować temperatury oraz napięcia. Możesz jeszcze włączyć speedfana, abyś miał widok na dodatkowe dane.

Czy sprawdzałeś na komputerze podłączonym do kontaktu, ale bez pośrednictwa listwy?