Wyłączanie się komputera


(Montreux Drummer) #1

Witam.

[Komp taki jak w podpisie]

Mam bardzo dziwny problem, a mianowicie podejrzewam, że ma to coś związek z zasilaczem. Komputer jest stabilny, chodzi jak każdy inny, ale po jakimś tam czasie się wyłącza i próbuje sam włączyć się ponownie, tylko że nie udaje mu się to bo diody od obudowy migną raz i koniec, i tak co 5 sekund. Muszę wtedy wyłączyć zasilanie. Za 5-10 min udaje mi się normalnie uruchomić komputer.

Nieraz jest tak, że chodzi cały dzień i nic, a na przykład dzisiaj padł mi 2 razy w 10 minutowym odstępie czasowym.

Pewnego dnia odkryłem też, że jak się puknie w biurko (blisko komputera) to mi się wyłączał. Postanowiłem więc po dociskać wszystkie kable, włożyłem kartę graficzną jeszcze raz, przykręciłem bardzo mocno, itp. Po tej czynności walnięcie w biurko nie powoduje już wyłączenia się komputera, miałem 1 dzień bez wyłączenia ale czar prysł, następnego dnia problem powrócił.

Zauważyłem też, że gdy korzystam z kompa tylko do neta, oglądania filmów to nie wyłącza się często. (przedwczoraj się nie wyłączył przy takiej pracy) Lecz gdy słuchałem głośno muzyki z bassem, który wywoływał drgania biurka komp chodził w sumie niecałe 3h

Co to może być? z tym kompem miałem już tyle problemów.. Wymiana RAM'ów, płyty głównej, stwierdzili też że karta jest walnięta, a jednak okazała się dobra, teraz mam podpiętą 8600 GT, zamiast HD4850X2

Kable w zasilaczu sprawdzałem, nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Płyta główna jest nówka, oddawałem na gwarancję bo powodowała zwiechy kompa.

Bardzo proszę o odpowiedź zanim zdecyduje się zanieść komputer do serwisu :slight_smile:

Pozdrawiam


(Adalbert) #2

A jak z dociśnięciem radiatora do procesora? Jakie temperatury osiągają podzespoły (zrzut HWMonitor)?


(Montreux Drummer) #3

Temperatury są raczej w porządku:

mlclipboard0148.jpg


(Adalbert) #4

Mogłeś chociaż coś porobić na kompie i zobaczyć jak wahają się temperatury. :slight_smile:

"A jak z dociśnięciem radiatora do procesora?"


(Montreux Drummer) #5

Radiator jest mocno dociśnięty, bardziej nie mogłem go docisnąć jak był.


(Adalbert) #6

Przeinstalowywałeś system? Może masz jakiś syf na kompie?


(Montreux Drummer) #7

System mam czysty, zadbany, co kilka dni ccleaner, bootspeed, ace utilites, a defrag dysku i skan antivirem co tydzień (avira 9). Nawet na win 7 mi się wyłączył. Problem tkwi raczej w hardware ;/ No nic, jak będę miał taką możliwość to zobaczę jak na innym zasilaczu będzie się zachowywał. Napięcia mi w serwisie mierzyli, podobnież są normalne. Dzięki za odpowiedź :slight_smile: Wszelkie inne pomysły mile widziane.