Wyłaczanie sie komputera

Witam otóż bardzo czesto wylacza mi sie komputer, nieraz po 2h uzytkowania nieraz po 30minutach a nawet po 2 minutach po wlaczeniu (wczoraj nie moglem w ogole korzystac wieczorem poniewaz sie wylaczal ciagle po 2 minutach) i wlasnie nie wiem jaki problem w tym tkwi, otoz wymienialem wiatrazek z radiatorem (wymieniany byl w bardzo dobrym servisie alsen) dodam ze jak czyscilem komputer to oderwal mi sie kabelek z napisem CPU od radiatora (jestem na 90% pewny, ze to od wskaznika temperatury) i wlasnie nie wiem jak temu zapobiec aby sie nie wylaczal.

Dodam, ze jak sie wylacza to przy przycisku wlaczajacym kompa swieci sie dioda (taka jak bym komputer dal na stan wstrzymania)

Prosze o pomoc

Co do diody to na niektórych płytach głównych tak już jest. Jaki kabelek Ci się urwał? Cała wiązka czy jeden kabelek? Najlepiej by było jakbyś zrobił zdjęcie. Jeżeli urwał się jedynie ten od kontroli obrotów, spróbuj go przylutować, a jeśli nie masz takiej możliwości, wyłącz opcję od regulowania obrotów wentylatora. Niestety wtedy może być dosyć głośno.

glosno to ja mialem zawsze.

masz tu zdjecia ktores powinno byc dosyc widoczne

dodam ze przy karcie graficznej tez mam taki kabelek tylko ze jest luzem polozony a nigdy go nie ruszalem

http://imageshack.us/g/17/obrazry.jpg/

1 kabelek sie tylko urwal i chyba masz racje ze to od regulacji obrotów poniewaz na komputerze mam monitorek jest narysowany dysk HDD i on jest na full obrotach poniewaz jest caly zamalowany a kiedys to roznie, raz pol raz 3/4 itd.

To co urwałeś,a raczej wyrwałeś to czujnik temperatury. Podaj jeszcze temperatury z HWMonitor.

rozumiem ze to z biosu, mozesz podac dokladniejsze namiary jak sie tam dostac? wiem jak do biosa wejsc ale ktora opcja

Wciskasz DEL w czasie uruchamiania systemu. Miałem na myśli program HWMonitor, ale zdjęcie z BIOSu też możesz podać :slight_smile:

http://imageshack.us/photo/my-images/651/asdasku.png/

raxi109 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.