Wyłączanie się komputera

Witam.

Jak komputer się wyłacza to znaczy że :

1.) Nie ma pasty termoprzewodzacej : http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/ - ta kup

2.) Zasilacz do wymiany : patrz na marki takie jak: u mnie w zestawie

http://www.morele.net/inventory/info/Qwh6OD/ tu masz moja propozycje :slight_smile: co prawda wyjdzie ddr4 w 2014 roku i DDR6 dla kart graficznych:)

:slight_smile: prosze to komputer do prac masakrycznych:)

Zasilacz z golderm bierz zawsze i nie kupuj szajsu z allegro . Bo długo nie pociagnie.

Czyść PC raz na miecha ( wentylatory turbo spreżarka ) - kompresor olejowy koło 300 zł załatwi sprawę. Lerłam lern. plus końcówka.

Wiatraki trzymaj od karty i od zasilania aby podczas naciskania na rmstjk.eu

Mam problem.

Podczas grania w różne gry np. Minecraft, Battlefield 3 itp… komputer się wyłącza.

Nie wiem czym jest to spowodowane.

Prosiłbym o pomoc.

Komputer:

Procesor: Intel Core™ i5-2300 CPU @ 2,80GHz

Karta graficzna : Nvidia Ge Force GTX 560

Płyta główna: Gigabyte H61N-USB3

Pamięć RAM: 8 GB

Zasilacz: ATX SWITCHING POWER 500W]

1.) Wymiana zasilacz ana taki jak ja mam:

http://www.morele.net/inventory/info/Qwh6OD/ - seria golda lub brodnze koszt duży ale opłaci ci się.

2.) wymiana pasty :http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/ - ta kup najlepsza.

3.) Wymiana chłodziwa z boxowego na podbne do mojego.

Jak to laptop to zmień na komputer :

A10 AMD socket FM2 + 8 GB DDR3 1600 lub 1333 FBS . obudówkę dobra z chłodziwem i przestrzenna do rozbudowy w przyszłości. Kartę graficzna seria palit lub Asus lub MSI . Polecam PALITA 2 GB Geforce 660 bez TI pociagnie na zasialaczu 550 W. Ale warto mieć zapas np jak kupisz bluray.

Na bank wina zasilacza , brak pasy , zakurzone kompoinenty.

Raz na miecha czyść sprzęt jak nie wiesz jak zapraaszam do mnie na stronę w profilu moim masz:)

tu masz link: [CIACH] to jest mój blog. Tam bd umieszczał swoje filmy jak czyścić. ITP

Druga sprawa nie rób tego odkurzaczem bo naładujesz komputer dodatnimi czasteczxkami i spowodujesz uszkodzenie układów.

Do czyszczenia zalecam: Sciereczke specjalna , paste ta co podałem , Kup sobie spręzarke kompresor olejowy z końcowka pistoleta ułatwi to czyszczenie obudowy i wszystkich komponetów.

Zasilacz najlepiej: BEQUIET , Corrsair , XFX , Modularny :slight_smile: np ten co ja mam jest bardzo dobry.

System jak tyle ramu to 8 64 bit lub 7 64bit najlepiej oryginał nie sa drogie koszt około 500 zł , hompremium to 400 zł z morele.net kupuj , nie komputronik bo to szajs nie sklep. Gwarancji na artefakty trzeba czekać . Tyle z mojej strony. Znam się a co cie kawe masz prawo jak ci sklep o tym nie powie : do 3 miecha zwrotu:) z 10 dni :slight_smile: hehe:D)

Całość bd u mnie na stronce podczepiona po świetach

maila do mnie masz w profilu jak coś to pisz. Czekam i podrawiam admina forum dobreprogramy. Polecam się : Technik informatyk człowiek z pasja.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

I proszę unikać podawania linków do własnych stron etc., od pomocy jest forum.

rgabrysiak

@UP - świetna pomoc…

Domyślam się, że wyłącza się powodu “przeciążenia” Wydajna karta GTX 560 potrzebuje duzo mocy a te 500W tylko na obrazku…

Widziałeś kiedyś taki zasilacz w laptopie :smiley:

 

Myślę że należy poczekać na temperatury, po tym można cokolwiek wnioskować.

 

Pozdrawiam

 

 

Zawsze ciekawiła mnie wiedza takich ludzi, która graniczy iście z wróżbiarstwem. Na podstawie kilku zdań, mało sprecyzowanych udziela się odpowiedzi w stylu.

Weź zmień, weź kup nowy, weź na mojej stronce jest info.

 

Jakby nie było pasty to nie poszalałby na pasjansie a co dopiero mówić o grach które wymienia.

Zasilacz do wymiany? A niby na jakiej podstawie? Jest jakiś wykaz napięć?

 

A zapomniałem przeca to ATX SWITCHING POWER 500W i już go to dyskwalifikuje :lol:

 

Należałoby podać napięcia zasilacza , temperatury, sprawdzić podgląd zdarzeń może coś tam się zapisało (jakieś błędy) a później próbować pomagać.

 

Inaczej to wszystko wróżenie z fusów.