Wyłączanie się laptopa przy 20% baterii


(Wojtek Stachon) #1

Mam taki problem, że mój laptop pada przy 20% i jak go podłącze do ładowarki i zobacze stan baterii to jest 0%. Myślałem na początku, że może się pomyliłem, ale stało się to ponownie. Po połączeniu go do ładowarki i po tym jak pokaże, że jest 0% to zachwile pokaże że jest 22% już załadowne, gdzie w rzeczywistości po chwili ładowania powinno być 2%. Tak jakby to 20% pojawiało się i znikało według własnego widzi mi się :stuck_out_tongue:

Wie ktoś co może być przyczyną i jak to naprawić, żeby pokazywało ten stan normalnie. Bo człowiek myśli, że ma jeszcze 20% baterii i jeszcze chwile czasu zanim laptop padnie, a tu nagle BANG i się wyłącza.


(Lewanxd) #2

Model?


(Mch Frnc) #3

Strzelam, że jakiś ASUS :stuck_out_tongue:

 

Na 80% bateria kończy swój żywot, jeśli rzeczywiście to wina baterii to coraz częściej będziesz miał błędne wskazania odnośnie czasu działania/ładowania i aktualnego stanu akumulatora. I jeśli to faktycznie bateria, to pozostaje tylko ją wymienić, niestety.

Żeby się upewnić poszukaj w Internecie jak można sprawdzić kondycję akumulatora w laptopie, zależnie od Twojego systemu operacyjnego.


(falcon89) #4

Sprawdź np. w HWMonitor stopień zużycia baterii (parametr Wear Level, pod koniec).


(Lewanxd) #5

Wear Level nie zawsze działa, np u mnie w HP'ku nie wyświetla. Sprawdź lepiej programem diagnostycznym od producenta laptopa.


(Wojtek Stachon) #6

Model to Asus X53


(Lewanxd) #7

Ładowarka zapewne nieoryginalna, jakiejś marki typu Tracer?


(Mch Frnc) #8

Ładowarka nie ma tutaj raczej nic do rzeczy. Sam mam Asusa K52, miałem podobną sytuację jak autor wątku (bateria wymieniana w czasie gwarancji 3 razy!) i po gwarancji również padła oczywiście... A korzystałem w tamtym czasie z oryginalnej ładowarki.

Obecnie mam ładowarkę nieoryginalną, Movano, baterię również nieoryginalną (dwa razy większa pojemność niż oryginalna) kompatybilną z oryginalną i działa.


(Lewanxd) #9

Ma znaczenie. Nieoryginalna może mieć gorszej jakości kable (nie miedziane a jakieś półplastikowe), może nie trzymać stabilnego napięcia itp. To, że Tobie działa dobrze, nie znaczy, że komuś innemu będzie sprawnie chodzić.


(Wojtek Stachon) #10

Ładowarkę kupiłem oryginalną z ASUSa kompatybilną z moim laptopem za jakieś 8 dyszek :stuck_out_tongue:

To nie da się tego jakoś ustawić tego stanu baterii? Tylko po prostu to wina baterii?