Wyłączanie się laptopa

Mam Acera Aspire 5720Z i mój problem polega na tym, że często bez wiadomej mi przyczyny się wyłącza. Najczęściej podczas np. grania w jakieś gry, oglądania filmów na youtubie itp. nie wyłącza się gdy normalnie stoi lub gdy przeglądam neta chodź czasami i wtedy potrafi ale wtedy musiał bym na prawdę długo na nim siedzieć… Przeczyszczałem już wiatrak ale nadal nic, nawet formata robiłem i nic… Proszę o pomoc bo bardzo utrudnia mi to korzystanie z komputera.

Sprawdź temperatury programem CPUID HWMonitor - i podaj wyniki w stresie jak i w spoczynku.

Początkowa temperatura procesora wynosiła 81 stopni a potem 98 i rosło ale się wyłączył. Inne temperatury zmieniały się tylko nieznacznie.

Procek prawdopodobnie jest bardzo źle chłodzony, skoro ma taką temperaturę… Normalnie z autopsji nie wykracza poza 60-70 stopni.

Teraz jak od nowa włączyłem komputer to temp. spadła do 70 stopni ale rośnie cały czas. Czyli co, najlepszym sposobem będzie kupno podstawki chłodzącej?

Albo oddanie do serwisu, to nie są normalne temperatury.

Jeśli laptop jest na gwarancji to nawet nie zwlekaj i wysyłaj do serwisu, jak najbardziej temperatura procesora jest zdecydowanie za wysoka jeśli chodzi o notebooka. Podstawka chłodząca w tym przypadku dużo nie pomoże. Zalecane jest dokładne przeczyszczenie układu chłodzącego lub ewentualna wymiana oraz nasmarowanie procesora dobrą pastą termo-przewodzącą. Na 100% przyczyną wyłączania się laptopa jest zbyt za wysoka temperatura procesora, która może go uszkodzić.

Pozdrawiam