Wyłączanie się laptopa

(Szymon Labinski) #1

Mam Acera Aspire 5720Z i mój problem polega na tym, że często bez wiadomej mi przyczyny się wyłącza. Najczęściej podczas np. grania w jakieś gry, oglądania filmów na youtubie itp. nie wyłącza się gdy normalnie stoi lub gdy przeglądam neta chodź czasami i wtedy potrafi ale wtedy musiał bym na prawdę długo na nim siedzieć.. Przeczyszczałem już wiatrak ale nadal nic, nawet formata robiłem i nic.. Proszę o pomoc bo bardzo utrudnia mi to korzystanie z komputera.

(Marcin) #2

Sprawdź temperatury programem CPUID HWMonitor - i podaj wyniki w stresie jak i w spoczynku.

(Szymon Labinski) #3

Początkowa temperatura procesora wynosiła 81 stopni a potem 98 i rosło ale się wyłączył. Inne temperatury zmieniały się tylko nieznacznie.

(Hitm3n) #4

Procek prawdopodobnie jest bardzo źle chłodzony, skoro ma taką temperaturę... Normalnie z autopsji nie wykracza poza 60-70 stopni.

(Szymon Labinski) #5

Teraz jak od nowa włączyłem komputer to temp. spadła do 70 stopni ale rośnie cały czas. Czyli co, najlepszym sposobem będzie kupno podstawki chłodzącej?

(Hitm3n) #6

Albo oddanie do serwisu, to nie są normalne temperatury.

(Marcin) #7

Jeśli laptop jest na gwarancji to nawet nie zwlekaj i wysyłaj do serwisu, jak najbardziej temperatura procesora jest zdecydowanie za wysoka jeśli chodzi o notebooka. Podstawka chłodząca w tym przypadku dużo nie pomoże. Zalecane jest dokładne przeczyszczenie układu chłodzącego lub ewentualna wymiana oraz nasmarowanie procesora dobrą pastą termo-przewodzącą. Na 100% przyczyną wyłączania się laptopa jest zbyt za wysoka temperatura procesora, która może go uszkodzić.

Pozdrawiam