Wyłączanie się laptopa

Witam, mam problem z laptopem. Przy graniu w gry o lepszej grafice laptop się wyłącza. Aby móc go potem włączyć trzeba odczekać ok minuty bo się nie włącza. W czym może leżeć problem?

Parametry laptopa:

Procesor: Intel Core i5 M 430 @ 2.27GHz

System: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5650

Pamięć RAM: 4 GB

Screen temperatur:

Prawdopodobnie laptop się przegrzewa (choć temperatury są w normie), stąd nagłe wyłączenia. Spróbuj przeczyścić układ chłodzenia.

Temperatury są prawie w normie bo są trochę za wysokie. U mnie i5 480M nie dobija do 50 st.C, ma od 42 - 48 bez obciążenia, a ma wyższe taktowanie. Jak rgabrysiak słusznie zauważył, należy przeczyścić układ chłodzenia bo jest zabrudzony i nie odprowadza tyle ciepła co powinien, a co dopiero gdy zaczniesz grać. Widać to właśnie w wysokości temperatur procesora. Zakładam, że zrzut ekranu był wykonany gdy procesor nie był ociąrzony. Wychodzi na to, że temperatury są o około 10 st.C za wysokie.

ile masz lapka i kiedy był ostanio czyszczony? Kup sprężone powietrze i przedmuchaj go a póżniej odkurz, jak to nie pomoże radził bym rozebranie lapka i dokładne czyszczenie wraz z wymianą smaru pod prockiem, ja to ostatnio robiłe pierwszy raz po 4 latach, kurzu duzo nie miałem ale zamiast smaru pod prockiem miałem plasteline, laptop sie grzał teraz jest spoko. Na JT znajdziesz filmiki jak rozebrać danego lapka a jak nie chcesz się bawić, w serwisie komputerowym koszt czyszczenia od 40zł. pozdro