Wyłączanie się laptopa

Witam. ostatnio mój laptop zaczął się wyłączać w przeciągu 2-15 minut od włączenia gry : league of legends itd. Gdy odłączam zasilanie gra działa ale krótko bo bateria wytrzymuje jakie 20 minut możliwe, że to przez jej długie użytkowanie tak szybko spada jej poziom. Próbowałem czyszczenia kompa nic nie pomogło, chłodzenie mam też nic nie dało, a dzieje się to tylko w przypadku gier. Nie wiem co jest przyczyną wyłączania się laptopa :frowning: . Dziękuję z góry za wszelkie próby pomocy.

W takich przypadkach jednak niemal zawsze przyczyna jest przegrzewanie. Potrzebne jest rozmontowanie laptopa i wymiana pasty termoprzewodzącej układu chłodzącego.

Rozmontowane laptopa, to trochę zamaszyste posunięcie, biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej wystarczy demontaż klapki serwisowej. Wymiana pasty na wszystkich połączeniach, nie tylko na połączeniu z procesorem (jak jest ich więcej). Ponadto można sprawdzić stan wentylatora, a także odkurzyć "drogi oddechowe’ komputera.

wentylator był czyszczony, a mimo to jego prędkosć nie zmieniła się tak jak temperatura. ogólne czyszczenie też zrobiłem

A wymieniłeś pastę na procesorze i układzie graficznym (jeżeli trzeba)? Czy przewodzenie pomiędzy chłodzeniem a układami jest wystarczająco dobre, że umożliwia płynne odprowadzenie ciepła? Jakie masz temperatury komputera w spoczynku i po uruchomieniu jakiejś gry?

nie wymieniałem a temperatury zwyczajne to w okolicy 50 gdy gra będzie działać przez dłużej niż 15 minut to nawet 80 stopni

To wymień i wróć z informacją na temat efektów.
I uprzedzam! Nie wracaj dopóki nie wymienisz pasty na układach, bo nikt nie będzie wróżył. Wykonaj pierwsze obowiązkowe czynności: WYMIANA PASTY i DOBRE DOCIŚNIĘCIE CHŁODZENIA DO PROCESORA

kiedy to bez chodzenia dodatkowego : podkładki to było powyżej 100 stopni bo do tylu był limit

okej dzięki :slight_smile:

Jeśli zaczynasz grać na baterii, bateria nagrzewa się jak w telefonie powoduje to wydzielanie dodatkowej porcji ciepła i w efekcie przekroczenie granicy bezpieczeństwa dla procesora i wyłączenie. Spróbuj najpierw od rozmontowania lapka i przedmuchania go kompresorem uważaj na moc strumienia powietrza jeśli będziesz dmuchał na wylot powietrza z karty graficznej by nie połamać łopatek wiatraka. Jeśli już grasz w gry to wyjmij baterię. Baterię wystarczy ładować i rozładować raz na 2 miesiące by była sprawna. Inna sprawa jeśli sypiasz z lapkiem a gniazdo elektr, jest daleko