Wyłączanie się monitora

Witam mam problem taki jak w tytule. Monitor wyłącza się po jakichś 30-50 minutach pracy na komputerze(od czasu włączenia kompa). Żeby go uruchomić trzeba wyjąć kabel zasilający i włożyć go spowrotem, ale po wyjęciu i włożeniu kabla monitor działa jakieś 10 minut i znów trzeba wyjąc kabel i włożyć. Jak monitor jest wyłączony na dłuższy okres czasu(tak jak by sie chłodził) to znów można pograć na nim 30-50 min. Byłem z nim 2 razy w naprawie i gościu powiedział za pierwszym razem że nic z nim nie jest, a za 2 podłączył go (dzisiaj) od 9:00 rano i do 15:00 działał bez zarzutów, myślę że coś musi się zmieniać na monitorze, bo tak jak w naprawie go włączyli to się nie wyłączał, tak samo jak pisze tego posta, jest jeden obraz i nie zmienia się( w minimalnym stopniu pojawiają się literki i reklama u góry xD), lub coś stało się z kartą graficzną…poradźcie coś proszę bo trochę zaczyna mnie to wnerwiać. Proszę o jakiś dokładny poradnik co, gdzie i jak zrobić :smiley:

Jeżeli możesz to weź inny monitor i sprawdź u siebie, może jakiś kumpel się zamieni na jeden dzień, wtedy będziesz wiedział czy to monitor czy grafika

Jak mówią że nic nie jest to możliwe że się mocno nagrzewa karta graficzna albo robi cię w konia.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Było dobrze 1 dzień ale praktycznie nie zrobiłem nic tylko wyjąłem kartę gr. i przeczyściłem radiator…Z tym drugim monitorem nie mam skąd go wziąć, a na karcie graficznej standardowo był radiator a nie podkręcałem tej karty, więc nie potrzebne dodatkowe chłodzenie, ale na wszelki wypadek jakiś rok temu przykręciłem wentylator. Pomocy. Nic na kompie nie da się zrobić, czy pograć czy coś napisać - NIC!!

gdzieś ktoś przy problemach z kartą zmienił z Agp 8 na 4 i dało się

używać

-ale u ciebie nie wiadomo nawet jaka karta

Moja karta graficzna to Radeon 9200SE 128mb/128bit TV/OUT

Zdjęcia:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Co to za monitor i ile ma lat? A ile lat ma karta? Zależy może są to inne problemy związane z zasilaniem monitora i z jego elektroniką w środku.

Monitor Hyundai ale naklejka z tyłu monitora jest zdarta, rok produkcji…myślę że coś koło 1998-2000. Starsze monitory od mojego są jeszcze “na chodzie” a ten już padł :frowning: ? Najwyżej kupie nowy (trudno procek i pamięc ram zaczekają) Ale znalazłem coś takiego: Looknij :slight_smile: opłaca się wogóle to naprawiac? Monitor jest już stary i może już czas żeby kupic nowy?

lol,

rozbierz monitor, w koncu i tak zepsuty…

byc moze kondensatory od swietlowki padly lub padaja :slight_smile:

sam przzez to przeszedlem , tyle ze znacznie mlodszym lcd-lg1715s -pewnego poranka zaswiecil i zgasl;

przeklinajac koreanczykow wywalilem do smietnika i przesiadlem sie na zabytkowego nec 1510+ ;

po dwoch dniach mialem go dosyc i postanowilem przeprosic sie ze lg-zajrze do srodka, moze jakas pierdola…niestety,dorobil sie dwoch rys i troche zamokl,nic to,niezrazony otwieram i … 3 kondesatory-koszt 1.50pln :slight_smile: i 5min. pracy-chodzi dalej (juz z rysami)