Wyłączanie się PC’a. Wysokie temp? Słaby zasilacz?

Witam.

Mam problem z wyłączającym się komputerem.

W grach Cabal Online i Black & White 2 komp po jakimś czasie pada.

Nie zawsze się tak dzieje.

W innych grach np. NFS Undercover, Call of Duty 4, Mu Online wszystko działa jak należy.

Czym to może być spowodowane?

Wysokimi temperaturami? - podczas grania.

Czy może za słabym zasilaczem?

Mój Komp:

Proc: AMD Athlon 64 3000+ @ 2Ghz

Chłodzenie Proca: BOX

Płyta: Gigabyte K8NE

Grafa: nvidia GeForce 7600GT

Chłodzenie Grafy: Radiator

Ram: 2x GoodRam DDR 1GB PC3200 DIMM CL3

Zasilacz: Mercury KOB AP4400XA 400W

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

Adrian

Zwróć uwagę na napięcie. Nawet na swoich screenach.

Za bardzo się na tym nie znam.

Mógłbyś wyjaśnić?

Temperatury, napięcia - małe obciążenie

Nawet na swoim screenie masz podane wartości:

5v: (twoje napięcie)

12v: (twoje napięcie)

itd i zobacz jak bardzo się różni.

minimalne odchylenia są normalne. (tak sądzę :P)

Chociaż jak napisałeś że na innych grach Ci się nie wyłącza to może po prostu gry mają jakieś błędy.

No tak to zauważyłem ale chodzi mi o to jak mam to zmienić / czym to może być spowodowane.

Może kupić inny zasilacz? - nie za bardzo bym chciał bo nie chcę wydawać kasy na naprawę / upgrade tego staruszka.

To przeczyść z kurzu wszystkie podzespoły i zasilacz. No i zmień pastę na procesorze i grafice.

Zrobiłem to kilka dni temu.

Kabelki ładnie pospinane.

Nie zmieniłem tylko pasty w grafice.

A problem mam już od dłuższego czasu.

Czytałem na innym forum… jakiś user miał też problem, ale jego napięcia były dużo za małe na tym zasilaczu, a moje są za duże.

Może to wady tego zasilacza?

Możesz sprawdzić inny zasilacz, np pożyczyć od kolegi. Sprawdź jeszcze temperaturę na grafice podczas stresu, np everestem (bardziej czytelny moim zdaniem). Bo na starym kompie miałem podobny problem i musiałem zmieniać chłodzenie na grafice no i paste na procku.

Temperatury podczas stresu już podałem wcześniej.

Grałem ponad 2 godziny.

Później sprawdzę. Siostra ma PC’ta więc nie będzie trudno.

Zapomniałem dodać że na nowym zasilaczu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ale najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić chłodzenie na grafice.

Może jakoś sobie poradzę bez zmiany chłodzenia. Zmienię najpierw pastę na grafie. Może to coś pomoże :expressionless:

mam bardzo podobny problem i po malu zaczynam dochodzic do wniosku ze jest to zasilacz bo wymienilem i zrobilem upgrade prawie wszystkich innych czesci w kompie poza zasilaczem, choc ten ktory mam to 630(630W power xion)W. czy ktos ma jakies doswiadczenie w temacie?

muj sprzet to mb:msi-ka780g, proc amd phenom 9750, grafa gtx280, wszystko chlodzone woda ram corsair 2x2gb 1066

ostatnio zrezygnowalem z oc bo niemoge nawet chwili pograc (przedewszystkim w nowsze gry gta iv…) temperatury w stresie nie dochodza do 70 stopni. prosze o pomoc

Ja mam doświadczenie nawet DUŻE doświadczenie.

@ Adrianobkm

-12v = -4,30v - Odchylenie w granicach 0,5V jest dozwolone, a w granicach 8,0 grozi śmiercią, najgorsze jest jednak to, że o zasilacz bałbym się najmniej. Prąd płynie po każdym podzespole… SpeeFan potrafi jednak robić niespodzianki (RATUJCIE MAM 127*C NA ZASILACZU…). Sprawdź programem Everest, żeby mieć pewność.

BTW: Temperatury raczej w normie (nie licząc 1*C, który jest nierealny. Speedfan… ;])

@ Zaikor

Co z tego, że ma 630W? Lepszy byłby Chieftec 450W. Właśnie o tym mówie przy ponad 25% moich postów. Ludzie - zacznijcie przywiązywać wagę do marki zasilacza. Twoje wspaniałe 630W “Power Xion” (nawet tej firmy nigdy nie słyszałem…) równa się najwyżej 450W porządnej, solidnej firmy. Popatrzcie na to z drugiej strony. Co z tego, że macie 630W, jak zasilacz jest za słaby, żeby “podawać” je stabilnie? Duże wahania są śmiertelne. Podczas taki Chieftec, OCZ, Corsair (etc etc) mógłby podawać 450 z wahaniami ~0,5 i byłoby to dużo mniej szkodliwe. :roll: