Wyłączanie się Sagema

(Mariusz05) #1

Mam dziwny problem, otóż: od pewnego czasu nie mogę włączyć swojego telefonu (Sagem MYX5-m). Włącza się na chwilę, gdy jest podłączony pod ładowarkę. Działa tak przez chwilę, dopóki nie chcę wpisać PIN-u - wtedy obraz zanika i telefon się wyłącza. Próbowałem podłączyć telefon i zaczekać, aż się naładuje, ale zamiast ładowania telefon co jakiś czas się resetuje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Mariusz

(adam749) #2

sprawdzałeś na innej baterii??

(Mariusz05) #3

Właśnie nie mam innej baterii. Zamierzam kupić nową. I tu moje pytanie: czy to tylko wina baterii, czy też może czegoś innego?

(adam749) #4

to jest wina albo baterii, albo softu, lub w ostateczności elektroniką fona. Najlepiej by było pożyczyć baterie i sprawdzić, jakby było to samo, to masz coś z softem, a softa można wgrać od nowa tylko kabelek by był potrzebny, jak by to nie pomogło to coś z eletroniką telefonu jest, a wtedy to do serwisu.

(Mariusz05) #5

No to raczej bateria albo elektronika, bo soft od zawsze działał dobrze. Nawet ani razu mi się komórka nie zawiesiła.

Mam 2-gą sprawę. Dodam ją do tego tematu: Mój sąsiad ma Sony Ericssona T610. Ten telefonik nie włącza się w ogóle. Pod ładowarką świeci się tylko dioda w joysticku. Czy SE ma to samo co mój Sagem?

(adam749) #6

Radziłbym spróbowac uruchomić telefon na innej baterii, a co do SE to w jaki sposób świeci się ta dioda (ile razy miga, długo, czy krótko itp.)

(Mariusz05) #7

Dioda przy SE świeci się światłem ciągłym. Coś z nim poważniejszego się stało?

(adam749) #8

Jeźeli dioda świeci się swiatłem ciągłym to oznacza, że ładuje się bateria, a jeżeli się telefon nie chce uruchomić to bateria jest popsuta.

(Mariusz05) #9

Chyba się wybierzemy po baterie w wolnej chwili... :mrgreen: Dzięki za pomoc.