Wyłączanie systemu zamiast hihbernacji

Witam,

mam komputer kolegi, niestety jest w nim zainstalowany Windows Vista po Niemiecku.

Podczas klikania w przycisk “Wyłącz”, system się nie wyłącza, tylko wpada w stan hibernacji(lub coś podobnego - tak czy siak nie wyłącza się).

ephr20.jpg

Jak ustawić, aby po kliknięciu tego właśnie guzika system się normalnie wyłączył? Prosiłbym o opis bardziej łopatologiczny, lub obrazkowy, bo Niemieckiego za Chiny nie znam :wink:

Pozdrawiam i z gry dziękuję.

Klikasz w tę strzałeczkę/trójkącik zaraz obok kłódki i z menu wybierasz “schließen” - wtedy system normalnie się zamknie.

Jeśli jednak chcesz zmienić działanie wskazanego przez Ciebie przycisku to opis jak to zrobić w polskiej edycji Visty masz np. tu: http://www.poradykomputerowe.pl/optymal … a-622.html

:roll:

Witam

A więc

  1. klikamy na start

2.na “guziku” “zamknij” kliknij prawym klawiszem myszy - pokaże się opcja właściwości

  1. na ekranie pokaże ci się opcja do ustawienia funkcji tego klawisza.

tak jest w win7 myślę że w tym jest podobnie.

Pozdrawiam

Sprawdziłem. Tak na Viście jak i na 7 opcje, które wskazałeś mają tylko wpływ na zachowanie przycisku wyłącznika na obudowie. Przycisk zasilania a przycisk zasilania w menu start to dwie, niezależne funkcje systemu.

:roll:

Vista ma domyślnie usypianie systemu nie wyłączanie przyciskiem w menu start.Chcesz wyłączać system przyciskiem w menu start więc zastosuj poradę z postu SilberPunkt tam w jego linku masz obrazkowo pokazane jak to zmienić.Jeśli zmieniasz plany zasilania to dla każdego z osobna planu musisz tak zrobić jak z tamtego obrazka.

Ps.dokładnie stan ten się nazywa wstrzymanie.

W takim razie ustaw “Nic nie rób” i napisz jaki jest efekt naciśnięcia przycisku w menu Start.

:roll: