Wyłączanie zatrzymywania dysku USB

(snajper___) #1

Siema.
Mam pytanko odnośnie dysku talerzowego podłączonego adapterem przez USB. Otóż dysk po krótkiej chwili, gdy jest nieużywany, parkuje głowice, przez co co chwila też musi się rozkręcać na nowo - a ponieważ korzystam z niego dość często, to na pewno nie robi mu dobrze. Chciałbym więc zmienić ustawienia w ten sposób, by dysk się nie zatrzymywał dopóki nie wyłączę kompa (ewentualnie może po godzinie bezczynności, a nie po 2 minutach). System to Windows 7. Gdzie znajdę opcję do ustalenia odstępu czasowego przed zatrzymaniem dysku USB? Próbowałem opcje zasilania -> Ustawienia zaawansowane -> Dysk twardy -> Wyłącz dysk twardy po - ale to nie przyniosło oczekiwanego efektu. Natomiast w menedżerze urządzeń, we właściwościach dysku, w zakładce Zasady jest coś takiego jak “Zasady usuwania”, ustawione w tej chwili na “Szybkie usuwanie”. Czy zmiana tej opcji na “Większa wydajność” pomoże rozwiązać problem (tak wolę się upewnić zamiast eksperymentować)?

(Bax) #2

Ale system nie widzi go jako dysk twardy tylko jako pamięć podpiętą pod usb
wyłącz ustawienie selektywnego wstrzymywania usb może coś da w tych samych ustawieniach co wcześniej ^^

(snajper___) #3

to już próbowałem, wyłączenie nic nie zmieniło.

(Bax) #4

No to chyba nic więcej nie wykombinujemy w tym temacie :confused:

(skrzek) #5

kiedyś szukałem czegoś takiego na linuksa i okazało się dość proste. Szukaj pod hasłem "hdd spin down time"
np coś takiego http://www.thewindowsclub.com/prevent-hard-drive-going-sleep-windows

(snajper___) #6

dzięki, pomogło.