Wyłączanie zatrzymywania dysku USB

Siema.
Mam pytanko odnośnie dysku talerzowego podłączonego adapterem przez USB. Otóż dysk po krótkiej chwili, gdy jest nieużywany, parkuje głowice, przez co co chwila też musi się rozkręcać na nowo - a ponieważ korzystam z niego dość często, to na pewno nie robi mu dobrze. Chciałbym więc zmienić ustawienia w ten sposób, by dysk się nie zatrzymywał dopóki nie wyłączę kompa (ewentualnie może po godzinie bezczynności, a nie po 2 minutach). System to Windows 7. Gdzie znajdę opcję do ustalenia odstępu czasowego przed zatrzymaniem dysku USB? Próbowałem opcje zasilania -> Ustawienia zaawansowane -> Dysk twardy -> Wyłącz dysk twardy po - ale to nie przyniosło oczekiwanego efektu. Natomiast w menedżerze urządzeń, we właściwościach dysku, w zakładce Zasady jest coś takiego jak “Zasady usuwania”, ustawione w tej chwili na “Szybkie usuwanie”. Czy zmiana tej opcji na “Większa wydajność” pomoże rozwiązać problem (tak wolę się upewnić zamiast eksperymentować)?

Ale system nie widzi go jako dysk twardy tylko jako pamięć podpiętą pod usb
wyłącz ustawienie selektywnego wstrzymywania usb może coś da w tych samych ustawieniach co wcześniej ^^

to już próbowałem, wyłączenie nic nie zmieniło.

No to chyba nic więcej nie wykombinujemy w tym temacie :confused:

kiedyś szukałem czegoś takiego na linuksa i okazało się dość proste. Szukaj pod hasłem "hdd spin down time"
np coś takiego http://www.thewindowsclub.com/prevent-hard-drive-going-sleep-windows

dzięki, pomogło.