Wyłączenie aktualizacji

(Duffee) #1

Witam,

Chcę wyłączyć na swoich komputerach -laptop to Win 8, stacjonarny to win 7 home premium , oba 64 bit- Windows Update. Oba systemy są legalne, ale chcę je wyłączyć gdyż zapychają mi łącze i laptop (drugi komputer) podczas instalowania aktualizacji przez parę godzin jest niezdatny do pracy. Zastanawiałem się nad wpisem do rejestru czy coś takiego - w obu przypadkach. A na laptopie to główny powód - update do win8.1 - instalowałem , podawałem mail do konta microsoft, ale uparcie twierdził, że nie ma takiego konta i/lub hasła. Więc wole pozbyć się tego. Jestem świadomy ryzyka i biorę to na swoją odpowiedzialność. 

Dziękuję za pomoc

(Mjanik9) #2

Windows 8 

Panel Sterowania > Widok według : Duże ikony (prawy górny róg) > Windows Update > Lewe okno: Zmien ustawienia > Nie wyszykuj aktualizacji. 

Identycznie w WIN7.

(Piesek64) #3

Lub wyłącz usługę.

Komputer (PPM)>Zarządzaj>Usługi i aplikacje>Usługi>Windows Update (PPM)>Właściwości>Zatrzymaj>Automatyczne (opóźnione uruchamianie)>Wyłączone

(Duffee) #4

Dziękuję, ale chyba już mam rozwiązanie tego problemu. 

Klawisz Windows + R , potem wpisujemy services.msc , odnajdujemy Windows Update, i wyłączamy. Zobaczymy to się sprawdzi . Ale nie nie omieszkam skorzystać z w/w rad. 

(Piesek64) #5

Czyli też wyłączasz usługę.