Wyłączenie automatycznego kasowania kosza

(Azalea40) #1

Witam, w jaki sposób przywrócić ustawienia kosza tak, żeby nie kasował automatycznie plików po usunięciu?? Mam problem z przywróceniem ustawień gdyż po wybraniu "Właściwości" w zakładce "Ogólne" nie mogę usunąć zaznaczenia "Nie przenoś plików do kosza, kasuj automatycznie" gdyż to pole jest nieaktywne. Nadmieniam że mam system Vista Ultimate.

image_id: 3410

(sworoslaw) #2

Czy przypadkiem nie jesteś na koncie Usera? Zaloguj się jako administrator, i wtedy spróbuj.

(Azalea40) #3

Nie, jestem jedynym użytkownikiem i jestem zalogowana jako administrator.

(Agatonster) #4

Azalea ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Łukash) #5

Jest takie narzędzie które może aktywować to wyszarzałe ustawienie ,ale przed tym spróbuj tego :W opcjach folderów zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery oraz odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego .Wejdź na dysk D i usuń folder $RECYCLE.BIN ,potwierdź usuwanie ,zostanie utworzony nowy kosz.

(Azalea40) #6

Dzięki za próbę pomocy, ale niestety to nie pomogło :frowning:

(K3ntrI$) #7

Jak dla mnie to nie jest to wyjaśnione... Raczej to problem w zasobnikach systemu. Może kiedyś grzebałeś coś z koszem w Edytorze Rejestru? Jak tak to musisz to przywrócić. Jeżeli nie wiesz jak to poproś kogoś, kto ma Viste Ultiamate żeby wypisał Ci te pliki jakie ma w konkretnym kluczu (tym od kosza). Jeżeli to nie to to nie mam pojęcia i jest to dla mnie nie wyjaśnione.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia kosza :slight_smile:

PS Edytor Rejestru otwierasz tak:

Start -> Uruchom -> wpisujesz "regedit", enter -> Masz już otwarty Edytor Rejestru.

(Azalea40) #8

Oj przy zasobnikach systemu to raczej nie będę majstrowała.

Coś czuję, że będę się musiała obyć bez kosza.

Dzięki za pomoc :slight_smile: