Wyłączenie automatycznego kasowania kosza

Witam, w jaki sposób przywrócić ustawienia kosza tak, żeby nie kasował automatycznie plików po usunięciu?? Mam problem z przywróceniem ustawień gdyż po wybraniu “Właściwości” w zakładce “Ogólne” nie mogę usunąć zaznaczenia “Nie przenoś plików do kosza, kasuj automatycznie” gdyż to pole jest nieaktywne. Nadmieniam że mam system Vista Ultimate.

image_id: 3410

Czy przypadkiem nie jesteś na koncie Usera? Zaloguj się jako administrator, i wtedy spróbuj.

Nie, jestem jedynym użytkownikiem i jestem zalogowana jako administrator.

Azalea ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jest takie narzędzie które może aktywować to wyszarzałe ustawienie ,ale przed tym spróbuj tego :W opcjach folderów zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery oraz odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego .Wejdź na dysk D i usuń folder $RECYCLE.BIN ,potwierdź usuwanie ,zostanie utworzony nowy kosz.

Dzięki za próbę pomocy, ale niestety to nie pomogło :frowning:

Jak dla mnie to nie jest to wyjaśnione… Raczej to problem w zasobnikach systemu. Może kiedyś grzebałeś coś z koszem w Edytorze Rejestru? Jak tak to musisz to przywrócić. Jeżeli nie wiesz jak to poproś kogoś, kto ma Viste Ultiamate żeby wypisał Ci te pliki jakie ma w konkretnym kluczu (tym od kosza). Jeżeli to nie to to nie mam pojęcia i jest to dla mnie nie wyjaśnione.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia kosza :slight_smile:

PS Edytor Rejestru otwierasz tak:

Start -> Uruchom -> wpisujesz “regedit”, enter -> Masz już otwarty Edytor Rejestru.

Oj przy zasobnikach systemu to raczej nie będę majstrowała.

Coś czuję, że będę się musiała obyć bez kosza.

Dzięki za pomoc :slight_smile: