Wyłączenie autostartu u jednego użytkownika

Chcę wyłączyć automatyczne uruchamianie niektórych programów u jednego z użytkowników w moim systemie (WinXP). Jednocześnie chcę, żeby u pozostałych użytkowników programy te uruchamiały się normalnie.

Gdyby była możliwość to interesowała by mnie opcja kompletnego wyłączenia wszystkich programów z autostartu u jednego użytkownika.

Najłatwiejszy sposób co Który mi przychodzi to usunąć z autostartu w All users plik który jest automatycznie uruchamiany, i włożyć go tylko do profili userów u których aplikacja ma startować.

Chodzi mi o coś łatwiejszego. Mam 4 konta normalne i jedno w którym nie chce, żeby uruchamiało się cokolwiek…

Zaloguj się na tego co chcesz wyłączać , po zalogowaniu start > uruchom > msconfig > uruchamianie i tam możesz po kombinować

wyłączaj tylko w kluczu current user bo jak wyłączysz w local machine to wyłąćzysz wszystkim

McDracullo , poczytaj to [Administrative Templates for Windows XP].

Zainteresuj się opcją znajdującą się w gpedit.exe -> | user configuration | administrative templates | system | logon | “do not process the legacy run list”|

Sorki, że po angielsku ale nie pamiętam jak to dokładnie się zwie po polsku :wink:

Tyle po angielsku jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Dzięki! :slight_smile: Jutro będę walczył :wink:

Jeśli wszystko jest w autostarcie, to wystarczy zalogować się na dane konto i tam przejść :

C:\Documents and Settings\Józef\Menu Start\Programy\Autostart

tyle, że zamiast Józef zobaczysz tego usera nazwę.

No i tam możesz już usuwać co tylko chcesz.

kr110 , no właśnie chodzi o to, że soft przeważnie sie pakuje do

C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart i tu sie głupi problem pojawia, że usuniesz tu, oto na żadnym innym koncie sie nie włączy