Wyłączenie DPMS w czasie oglądania filmów


(Rlk120) #1

Witam,

Chciałbym wyłączyć wyłączanie ekranu(jak to brzmi :D) podczas oglądania filmów np na youtube. Znalazłem parę interesujących rzeczy, ale nie działają tak jak powinny.

Po pierwsze ten skrypt: https://github.com/unhammer/lightsOn

Wydawał się ok, ale nie działa w ogóle(wykrywa aktywne okno Fullscreen, ale nie blokuje DPMS).

Kolejny program to caffeine i on działa w miarę ok(choć zajmuję trochę RAMu - przynajmniej u mnie) - ale nie można ustawić pojedynczego procesu typu tylko karta z flashem, a jedynie całego chrome, przez co działa zawsze gdy włączony jest chromium·

Macie na to jakiś sposób?

Spróbuję jeszcze napisać do autora tego pierwszego skryptu, ale może po polsku pójdzie szybciej :slight_smile:

Jakby to było ważne to mam Chromium, Arch Linux i Pepper Flash.


(Frankfurterium) #2

Kiedy nie chcę, żeby mi gasiło ekran, dwoma kliknięciami wyłączam zarządzanie energii z tacki systemowej KDE.


(etam) #3

W gnome-shell można skorzystać z https://extensions.gnome.org/extension/ … it-applet/ lub https://extensions.gnome.org/extension/ … user-menu/


(Rlk120) #4

Dobra, trochę pokombinowałem i w sumie to caffeine nie jest złe(ten skrypt lightsOn chyba ciężej będzie przekonać do działania :slight_smile: ), znalazłem coś przydatnego http://ossisoft.dk/blog/?p=7, ale problem jest jeden i to całkiem spory.

Zauważyłem, że chromium już na początku działania włącza swoje procesy z flashem. Tzn mam tak jakby cały czas włączonego flasha. Przez to caffeine też cały czas zapobiega wyłączaniu ekranu.

Wiecie może jak wyłączyć ten proces w chromium?(Tak żeby działał tylko wtedy, gdy faktycznie używam flasha, nie cały czas).

Będę wdzięczny za odpowiedzi.