Wyłączenie dzwięku (pipu) przy włączeniu kompa

Witam!

(to może głupie ale…)Czy da się wyłączyć ten taki pip przy włączeniu komputera, żeby za każdym razem przy włączeniu nie było tego PIP.

Proszę o odpowiedź.

Witam

Już ktoś pytał kiedyś o coś takiego tylko nie pamiętam jak sie nazywał ten temat.A jak cię to bardzo wkurza to zrób tak jak ja i wykręć ten głośniczek z kompa :smiley:

Start >> uruchom >> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\ Sound

w oknie po prawej PPM na “Beep” >> modyfikuj >> wpisz no >> może być potrzebny restart

:slight_smile:

Obawiam się, że wątpię żeby to zadziałało :). nerogoldowi chodzi o bipnięcie podczas uruchamiania komputera, czyli komunikat BIOS’u, że POST zakończył się pomyślnie. Do załadowania systemu to wtedy jeszcze daleko :slight_smile:

Jedyna skuteczna metoda (o ile nie ma takiej opcji w BIOS’ie a gdzieś chyba coś takiego widziałem), to faktycznie odpięcie zasilania od tego głośniczka. Tyle, że trzeba sobie wtedy zdawać sprawę, że pozbawia się także innych “komunikatów” BIOS’u sekwencji bipnięć oznaczających że - a to, że komputer się przegrzewa, a to że coś jest nie tak z pamięcią itp, itd.

Masz racje

po wykonaniu testu POST, następuje sygnał dżwiekowy, jest to nie uniknione, jedyną rzeczą którą można zrobić aby nie usłyszeć dzwięku z głośniczka systemowego to należy odłączyć głośniczek :wink:

Właśnie to zrobilem, ale dźwiek (tak jak napisano w poprzednim poście) pochodzi od BIOS-u, to co, raczej nie da się go wyłączyć tego dźwięku, no oprócz odączenia głośniczka.

:no:

Witam.
Drodzy użytkownicy. Uważam, iż należy sobie pomagać i dzielić się wiedzą.
Ja wyłączyłem w moim laptopie dźwięk PIP po wykonaniu testu POST.
Już piszę jak tego dokonałem.
Po pierwsze nasz umowny PIP jest profesjonalnie opisywany jako BEEP .
W moim laptopie Dream Machines do Bios-u wszedłem klawiszem F2 (nieustannie naciskając przy uruchamianiu lapka), strzałkami przeszedłem do zakładki Advanced i znalazłem i wybrałem Power On Boot Beep . Zmieniłem jej wartość na [ Disabled ] .
Następnie ESC i wybrałem Save and Exit - YES .
Mam nadzieje, że komuś pomogłem.
Ok lecę dalej szukać rozwiązania - ponieważ kamera HD nie działa mi w Windows 10.
Pozdrawiam.