Wyłączenie głośników laptopa, dźwięk tylko ze słuchawek

Witam,

mam problem ze słuchawkami podłączanymi do laptopa. Kiedy je podpinam, dźwięk leci zarówno z nich jak i z głośnika wbudowanego w laptopie. Chciałabym go wyłączyć i móc korzystać z innych urządzeń audio output, jakie zechcę używać. Jak mam to zrobić?

System: Windows XP

Laptop: HP Pavilion dv 98112 us

Karta dźwiękowa: Conexant HD Audio

Słyszałam, że można coś majstrować w BIOSie, ale nie wiem, co, jak i gdzie. Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak się poruszać po tym programie, byłabym wdzięczna, bo to dla mnie czarna magia.

Panel sterowania - dzwięk - tam patrz jak wyłączyc głosniki .

jak wyłączysz głośniki to w słuchawkach też nie będzie dźwięku, jak podłączysz słuchawki głośniki laptopa powinny się wyciszać automatycznie, to może być wina sterownika audio - tak przynajmniej było na Asusie X55sv. Proponuje zainstalować najnowsze sterowniki do dźwięku.

Ten komputer nie rozpoznaje różnych wyjść audio, kiedy wyciszam dźwięk, wyciszają się zarówno słuchawki jak i głośniki.

Nie mogę zainstalować żadnych sterowników, za każdym razem przy różnych wersjach sterownika Conexant wyskakuje mi przy instalacji błąd, że “brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik.”