Wyłączenie konta Administratora

Witam,

Czy wyłączenie wbudowanego (Windows XP Home PL) konta “Administrator” może spowodować problemy z dostępem do komputera w przypadku awarii lub innych kłopotów?

Chciałem wyłączyć to konto ze względów bezpieczeństwa, nie wiem jednak czy w przypadu konieczności awaryjnego zalogowania się do komputera będę mógł skorzystać z innego konta o uprawnieniach administratora czy też powinienem wtedy użyć wyłącznie wbudowanego konta “Administrator”.

Raczej tego konta nie da sie wyłączyc :roll:

Co najwyzej utwórz nowe konto i z niego korzystaj.

Konto Administratora Musi Byc Na Komputerze

Wyłączyć to się da bo już to próbnie robiłem (przy pomocy polecenia net user) ale pytanie jest czy można to zrobić bez negatywnych konsekwencji a sytuacji awaryjnej.

Da sie wyłaczyć.

Mogłes to najpierw sprawdzić a dopiero po tym pisac. :?

A czy w sytuacji awaryjnej bedzie problem. Mysle ze bedziesz miał konto z uprawnieniami admina. Zresztą najlepiej zakładac dobre hasło.

Oczywiście, że mam inne konto z uprawnieniami admina. Chodzi mi więc tylko o to, czy wbudowane konto Administratora jest bezwzględnie konieczne w jakichś sytuacjach, czy też może być wyłączone a jego funkcje może zawsze przejąć inne konto z tymi uprawnieniami?

ze sie zapytam gdzie można włanczać i wyłanczać wbudowane konto administratora??

Start > Uruchom > control userpasswords2 > zakładka Zaawansowane > Zaawansowane > Użytkownicy > Administrator > PPM > Właściwości > zaznacz ‘Konto jest wyłączone’ :slight_smile:

to jak bede chciał wejsc do trybu awarynego to nie bede mogł??

nie wydaje mi się, bo niby dlaczego miałbyś nie móc?

przeciez zostanie wyłączone konto!!

ok, ale przecież mówimy tu o sytuacji gdzie masz już jakieś konto z uprawnieniami Administratora a wyłączasz konto wbudowane, którego i tak nie używasz

Standardowo w Windows XP w wersji HOME opcja zaawansowanego zarządzania użytkownikami jest zablokowana (można oczywiście to odblokować) więc nie zawsze jest możliwe zrealizowanie wskazówki Smir’a. Wszystkimi kontami (w tym ukrytymi) można zarządzać przy pomocy polecenia net user z poziomu wiersza poleceń.

wiem ale w razie awarii to kolege sdar blado widze

Właśnie o to mi chodzi, czy w razie awarii dostępne jest tylko wbudowane konto “Administrator” czy również moje konto o uprawnieniach administratora. Czy ktoś zna konkretną odpowiedź?

jezeli wyłączysz wbudowane konto Administratora to w trybie awaryjnym z niego nie skorzystasz a czy same konto Administratora Ci pomoze w awarii sam musisz sie przekonać :smiley:

kamaa , aby uruchomić tryb awaryjny potrzebne jest jakieś konto, nie ważne czy będzie to konto wbudowane czy stworzone własnoręcznie i nie ważne z jakimi uprawnieniami (teoretycznie, bo praktycznie to jest ważne), tak czy siak trzeba się mieć na co zalogować :stuck_out_tongue:

a tak w ogóle to sprawdziłem i po wyłączeniu tego wbudowanego tryb awaryjny działa bez zmian

sdar wyłacz konto Administrator.

Zrestartuj system i wejdz w tryb awaryjny a sam sie przekonasz. ;]

Jest również dostępne każde inne konto z uprawnieniami administratora. (przynajmniej u mnie :slight_smile: )

PS: Jak wylaczyc to konto w HE ? Bo nie ma tam przystawki secpol.msc (control userpasswords2 --> Zaawansowane )

W wierszu poleceń posługujesz się komendą NET USER. Przy jej pomocy możesz dowolnie modyfikować wszystkie konta (zmiana hasła, włączenie i wyłączenie, aktywność tylko w określonych godzinach itp)

Jeśli chodzi o wyłączenie konta to składnie (np dla konta o nazwie “administrator”) jest następująca:

net user administrator /active:no

Zwróć uwagę, że pomiędzy nazwą konta i znakiem / jest spacja.

Wpisując:

net user administrator

lub inną nazwę konta wyświetlą Ci się wszeklie informacje dotyczące tego konta.