Wyłączenie nie używanych programów w windows XP

Chciałem Was zapytać o dwie rzeczy:

  1. Wszedłem sobie kursorem myszki na pasek narzędziowy i prawym przyciskiem myszki kliknąłem na właściwości -> dostosuj i pojawiło mi się okienko dostosowywanie powiadomień takie jak widać na poniższym screenie.

Chciałem się Was zapytać jak wyłączyć lub skasować ten widoczne na screenie programy w folderach, żeby ich tam już nie było ?

Programy te, czyli: Antywirus Avast, AVG Anti-Virus Free Edition 2012 są odinstalowane na moim komputerze i nie mam ich juź na dysku ale mimo to w tym okienku je widać. Dlaczego ? Da się je jakoś usunąć, pozbyć się ich ? żeby ich tam nie było ?

dostosowywanie_powiadomien.PNG

  1. Czy jeśli odinstaluje program Windows Search za pomocą programu Revo Unistaller to programy ttypu akie jak: java, avira, flash player i inne przestaną mi działać poprawnie i nie będą mi dobrze funkcjonować ?

Prosze Was o pomoc w tej sprawie.

Te programy nadal są, bo zostały po nich wspy w rejestrze. Przeczyść rejestr programem wise registry cleaner i powinno być ok, a jak nie, spróbuj z pomocą wyszukiwarki ręcznie odnaleźć wpisy i wykasować. Na drugie pytanie, pozwolę sobie odpowiedzieć pytaniem, jaki wpływ ma systemowa wyszukiwarka plików na javę czy inne aplikacje?

Dodane mniej niż minutę temu

Te programy nadal są, bo zostały po nich wspy w rejestrze. Przeczyść rejestr programem wise registry cleaner i powinno być ok, a jak nie, spróbuj z pomocą wyszukiwarki ręcznie odnaleźć wpisy i wykasować. Co do drugiego pytania jakim cudem chcesz odinstalować coś, co jest składnikiem Windowsa? Windows search jest to usługa wbudowana w Windowsa, która odpowiada za indeksowanie zawartości partycji, aby usprawnić wyszukiwanie plików i jej nie można wywalić z zainstalowanego Windowsa, tylko co najwyżej wyłączyć poprzez aplet services.msc. Właściwie to można ją usunąć, ale żeby jej się pobyć usiałbyś usnąć ją z instalki programem nLite i wtedy zainstalować Windowsa na nowo ze zmodyfikowanej kopii.

Możesz mi napisać dokładnie nazwy tych programów ? bo nie mogę się odczytać za bardzo i nie wiem o co chodzi :slight_smile:

Powiedz mi prosze co mam wpisywać ewentualnie w wyszukiwarke żeby odnalazło mi te wpisy ?

Widzisz, instalowałem kiedyś osobno wyszukiwarke windows search 4.0 i teraz moge ją odinstalować bez problemu tylko właśnie w czasie odinstalowywania pojawia mi się okienko, że właśnie te programy takie jak java i inne mogą nie działać poprawnie po odinstalowaniu windows search. Więc niewiem. Czy jak ją odinstaluje to się nic nie stanie i wszystko będzie dobrze działać ?

A wiesz może gdzie dokładnie mogę znaleść te wpisy tych programów w rejestrze ?

Tak jak Ci pisałem wcześniej, instalowałem windows search 4.0 osobno i mam to w dodaj/usuń programy, więc bez problemu mogę to odinstalować. Tylko właśnie pojawia mi się to okienko w czasie odinstalowywania że odinstalowanie windows search 4.0 może mieć zły wpływ na nie które programy: revo unistaller, java, avira antivirus, google chrome i inne. Nie wiem czy tak faktycznie te programy przestaną mi działać lub będą gorzej funkcjonować ? Może mi ktoś pomóc w tym ?