Wyłączenie okna Windows Defender

Zakupiłem nowego laptopa, tuż po aktywacji systemu windows. Zaczął wyskakiwać komunikat o tym że program windows defender wykrył niebezpieczny program i podejmuje działania aby go usnąć niestety komunikat wyskakuje co jakiś czas, a po włączeniu oka tego programu po około 4s okno programu samoczynnie wyłącza się wiec nie jestem w stanie stwierdzić jakiego rodzaju wirusy lub program jest zainstalowany fabrycznie którego zaraz po aktywacji program definiuje jako zagrożenie. Prosił bym o pomoc czy da się naprawić to w jakiś sposób aby ono programu nie wyłączało się po 4s i mógłbym usunąć ten program/wirus czy powinienem po prostu go odinstalować czy traktować to jako wadę komputera i oddać go na gwarancję.

obrema, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Nie wiem jaki masz stosunek do takich programów ale ja nie używam tego typu dobrodziejstw.

 

Jeśli chcesz go wyłączyć wejdź w ustawienia programu i po odhaczaj ptaszki odnośnie skanowania, uruchamiania aplikacji, i ochrony komputera.

Potem klikasz PPM na mój komp. > zarządzaj > usługi i aplikacje > usługi, klikasz 2x na “Usługa windows defender” i wybierasz tryb ręczny bądź wyłączono.

Następnie klikasz guzik poniżej zatrzymaj i po sprawie.