Wyłączenie pamięci wirtualnej

witam

dołożyłem sobie pamięć RAM mam teraz 3G,czy mogę całkowicie wyłączyć pamięć wirtualną ? jeśli nie to jakie wartości ustawić ?

słyszałem że nie warto wyłączać wirtualnej

ale też nie ma sensu pozwalać systemowi tworzyć SWAP wielkości 3GB

ustaw oże na 1GB i zobacz wydajność i stabilność

Witam. Robin-Otzi ma rację.Ściągnij do tego Kalendarz XP i monituj jak zachowują się wskaźniki RAM i SWAP

czyli ustawić na sztywno 1024MB ?

ile procentowo powinien wynosić wskażnik RAM i SWAP ?

kiedy zwiękrzyć lub zmniejszyć SWAP ?

No niby musi być 1,5 razy większy SWAP od RAM i tak się ustawia(mniej więcej).Ale jak masz 3 GB RAM-u to nie ustawisz 4,5 GB SWAP-u to bezsensu.Ustaw minimum 2MB do max 1024 MB na dysku.

A skąd takie widomości?

Więcej informacji na temat pliku wymiany napewno znajdziesz na tym forum. Więc nie bój się użyć wyszukiwarki.

Lub skorzystaj z tej oto porady, klik

przy takim ustawieniu zajętość SWAP wynosi 0,to dobrze ?

JesperKyd poczytaj sobie skąd mam te informacje(po twojemu “widomości”) ile ma być SWAP do RAM.To nie jedyna strona .Skorzystaj z google to się dowiesz więcej

http://www.tweaks.pl/czytaj,konfiguracja_pliku_wymiany,51.html

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 23:03

azjatycki dobrze

Stosując się do twojej porady musiał bym być idiotą!

Teraz sobie policz jaką wielkość musiałbym bym ustawić posiadając 6 Gb ramu.

No i kierując się logiką, po co mi tak ogromny swap przy takiej ilości ramu? Nie wyposaża się także kompa w ram po to aby korzystał on z “zamulacza” swap’em zwanego lecz po to aby najefektywniej wykorzystywał każdy bit wolnej pamięci.

Pozatym postaraj się dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać to co podałeś w linku, gdyż ja doszedłem do momentu w którym jest napisane:

Więc sposób który podałem w linku pozwala optymalnie wykorzystać ram jak i swap.

Spokojniej proszę.

Zasady, o których była mowa wyżej, pochodzą z nieco wcześniejszych

czasów, kiedy to komputery miały RAM na poziomie 32, 64 czy128 MB .

Przy obecnie instalowanych pamięciach sytuacja jest zupełnie inna.

JesperKyd możemy podyskutować jak się nauczysz liczyć i normalnie pisać po polsku a do tego jesteś ślepy.Wcześniej napisałem że ma ustawić 1GB SWAP a ty ciągniesz ten temat i przestań się denerwować tak.Pzdr.

JesperKyd napisał:

No właśnie policzyłem 1,5 razy 3=4,5 GB

przy 3GB pamięci RAM, nie będzie potrzebna Pamieć wirtualna a to dlatego że:

♫zajmuje miejsce na dysku

♫jest wolniejsza od pamieci RAM, a to dlatego że jest odczytywana z dysku.

De Niro rozwiązał problem i ja się zgadzam.Temat do zamknięcia.

to ja to jeszcze podsumuje - wyłączam całkowicie plik stronicowania

pozdrawiam

Dobre posunięcie ;), przy tej ilości pamięci.

Windows (dziwna rzecz) XP jest tak zaprojektowany iż stara się utrzymać ileś tam procent pamięci wolnej w trybie ciągłym prawie, dlatego tworzy plik na dysku i wciska tam co mu niepotrzebne (co mu się wydaje niepotrzebne) przy tak ogromnej ilości pamięci plik ten faktycznie może być niepotrzebny, ale musisz wziąść pod uwagę że trafiają się jeszcze durne aplikacje zajmujące % (procent) miejsca w pamięci a nie konkretną ilość… jak systemowi zacznie brakować ramu to może zacząć się zachowywać dziwnie… Jak wyłączyłeś i działa normalnie to GUT, jak się będzie przycinać, to coś tamu mu ustaw jednak…