Wyłączenie podpisu sterowników realtek

Mam następujący problem, zainstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej realtek r272, niestety jest jakiś problem z podpisami cyfrowymi. Dobra, ale konkrety - aby działał mi ten sterownik jak należy, muszę przed uruchomieniem systemu dusić F8, z menu wybrać “Wyłącz wymuszanie podpisu sterowników”, dopiero wtedy mogę normalnie korzystać min., z panelu przedniego. Moje pytanie jest następujące, czy mogę wyłączyć wymuszanie podpisu dla tego konkretnego sterownika (jeżeli tak to w jaki sposób)? Poczytałem trochę na ten temat jest tam wspomniany program _Driver Signature Enforcement Overrider. _W opcji “sing as system file” trzeba podać ścieżkę sterownika z typem pliku sys. a ja takowego w folderze system32 nie mogę tego znaleźć. Proszę o pomoc  :?

 

WINDOWS > SYSTEM32 > DRIVERS > tutaj będzie :slight_smile:

Podaj system (bit), nazwę płyty głównej oraz karty dźwiękowej.

Zobacz jeszcze czy w Menedżerze urządzeń są jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania.

Mam nazwę płyty głównej z cpu-z, nazwy karty dźwiękowej nie pamiętam a nie mogę jej nigdzie wyczaić. Daję ss’ z nazwą płyty głównej.

 

11529780206_e5ce1bf3a6_n.jpg
motherboard by jjablek, on Flickr

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na Kartę dźwiękową Realtek, Właściwości, Sterownik, Szczegóły sterownika (sprawdź lokalizację i nazwę pliku).

Dodałem te pliki jako systemowe programem o którym pisałem, niestety nic mi to nie dało. Sterowniki zniknęły, a konkretnie w menedżerze urządzeń znów zamiast karty realtek widnieje urządzenie zgodne z  HD audio. Dopiero po uruchomieniu kompa w trybie bez wymuszania głośniczek się pojawił  :?