Wyłączenie przeglądarki po wejściu na konkretne strony


(matifcb) #1

Witam chciałbym przeskanować komputer ponieważ myślę ze coś z nim nie tak. Wchodząc na strony np forum elektrody lub niektóre inne ( ciągle te same jakieś konkretne ale nie zauważyłem jakiegoś wspólnego wzoru miedzy tymi stronami) przeglądarka firefox mi się odrazy wyłącza. Chciałem włączyć program malware żeby przeskanować komputer ale tez się on nie włącza. Logi z jakiego programu mogą pokazać jakieś zanieczyszczenia tego typu ?

Program OTL.exe zamyka tez od razu po włączeniu

żadna wersja OTL się nie włącza. Pokazuje się jakiś proces ale od razu znika w menadżerze zadań


(Spandau) #2

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html OTS lub RSIT lub DDS


(matifcb) #3

http://wklejto.pl/139131

Dodane 21.11.2012 (Śr) 19:26

dodatkowo z programu DDS log attaach.txt

http://www.wklejto.pl/139132

i dds.txt

http://www.wklejto.pl/139133

Dodane 21.11.2012 (Śr) 19:27

RSID nie działa mi tak samo się wyłącza jak OTL


(Atis) #4

Uruchom OTS i w oknie Paste Fix Here wklej:

Kliknij Run Fix i zatwierdź restart.

Później pokaż log z OTL


(matifcb) #5

wyskoczyl mi po restarcie taki log:

http://www.wklejto.pl/139142


(Atis) #6

Teraz pokaż logi z OTL:

http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe


(matifcb) #7

OTL juz dziala :

Extras

http://www.wklejto.pl/139152

OTL

http://www.wklejto.pl/139153

Dodane 22.11.2012 (Cz) 11:34

czy ktoś pomoże mi co z tymi raportami z OTL wygląda źle ?


(Atis) #8

Odinstaluj:

Internet Explorer Toolbar 4.6 by SweetPacks

Update Manager for SweetPacks 1.1

Akamai NetSession Interface

Akamai NetSession Interface Service

Yontoo

Pobierz AdwCleaner

Zamknij przeglądarkę internetową.

Uruchom AdwCleaner i kliknij Delete.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.


(matifcb) #9

Odinstalowalem wszystko, pobralem ADWCLEANER, uruchomilem i kliknalem delete zresetowal mi sie komputer i wyskoczyl log :

http://www.wklejto.pl/139291

włączylem OTL i skopiowalem 6linijek po restarcie takie cos :

http://www.wklejto.pl/139292

no i nowy log SKANUJ:

plik OTL bo EXTRAS piszecie w instrukcji ze 2 raz nie dawac

http://www.wklejto.pl/139294


(Atis) #10

Wklej i kliknij Wykonaj skrypt:

Na liście rozszerzeń Chrome usuń General Crawler.

Odinstalowywanie rozszerzeń

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date


(matifcb) #11

Wkleiłem w OTL i sukces.

Na liście rozszerzę nie było nic. Wiec nic nie moglem usunąć z chroma.

Posprzątałem OTL i usunąłem stare pkty przywracania ( choć zajmowały chyba 0 kb miejsca )

oto raport z securityCheck:

Results of screen317’s Security Check version 0.99.54

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 9

Antivirus/Firewall Check:

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

Anti-malware/Other Utilities Check:

RegSupreme Pro

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.65.1.1000

Java 6 Update 37

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 11.4.402.287

Adobe Reader X 10.1.0 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox (17.0)

Mozilla Thunderbird (16.0.1)

Google Chrome 21.0.1180.83

Google Chrome 21.0.1180.89

Google Chrome 22.0.1229.79

Google Chrome 22.0.1229.92

Google Chrome 22.0.1229.94

Google Chrome 23.0.1271.64

Process Check: objlist.exe by Laurent

Malwarebytes’ Anti-Malware mbamscheduler.exe

Mati AppData Roaming PLAY ONLINE\ouc.exe

System Health check

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````


(Atis) #12

Odinstaluj Java 6 Update 37 i Adobe Reader X 10.1.0 .

Zainstaluj Adobe Reader i Java.


(matifcb) #13

ok zainstalowalem programy z linkow.

co mam zrobic z tym ?

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)


(Atis) #14

UAC - User Account Control:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … l-settings


(matifcb) #15

yhym czyli to moj komputer prywatny wiec tylko ja przy nim grzebie wiec nie murze włączać tego bo mi nikt i tak nie pogrzebie :slight_smile:

Dziękuję za pomoc chyba juz wszystko będzie ?