Wyłączenie speakera na płycie głównej

Witam

Tak jak w temacie. Gdzie mogę z poziomu biosu ( czy jakiegoś programu ? [wątpię] ) Wyłączyć standardowe " pik " przy włączeniu komputera ? Wiadomo… kiedyś mailem stary komputer to nie było speakera na płycie tylko głośnik który odpiąłem a tu od płyty speakera nie wylutuje… Wobec tego jakiś pomysł ? Może jakaś funkcja w biosie to wyłącza?

Płytka jak w podpisie Gigabyte K8NSC - 939 :slight_smile:

Jeśli bios posiada taką funkcję to da radę,ale ja osobiście takowej nie widziałem.

Można by odłączyć kabelek głośnika od płyty głównej u mnie nie jest lutowany tylko na pinach lub w ostateczności odciąć.

Szukaj w biosie System Speaker, moze jest jakaś zworka do wyłączania buzzera.

w windowsie

http://www.pctips.pl/news/84632.html

Przecież mowie że jest przylutowana. Odpinany miałem kiedyś. Kłania sie czytanie ze zrozumieniem.

Tobi

To coś daje… ale tylko wtedy jeśli nie masz zainstalowanych sterowników do karty dźwiękowej. ( Bo wiemy wtedy ze wszelkie odgłosy systemowe wydobywają się ze speakera ). Niestety to standardowego PIK przy włączeniu komputera nie eliminuje. Szkoda też że nie ma takiej opcji w biosie… szukałem i nic…Wszystko by było ok gdyby … nie budziło sie pół bloku przy włączaniu komputera :expressionless: