Wyłączenie trybu graficznego w openSUSE

A ja mam problem odwrotny… mam włączony tryb graficzni i nie umiem go wyłączyć… jak widać nie jestem zbyt dobry w linuxie ale chcę się nauczyć co nieco…

Ogólnie chodzi o to że muszę zainstalować sterowniki do karty graficznej z terminala i jak uruchamiam instalator to wywala że mam włączony tryb graficzni i że najpierw trzeba to wyłączyć ale nie wiem jak bo nawet jak przechodzę jakimś tam skrótem (chyba CTRL+ALT+F1) w tryb tekstowy to wydaje mi się że tryb graficzny tak na prawdę się nie wyłącza.

PS. przy okazje jak ktoś ma jakieś kursy czy coś dla ludzi z takimi problemami jak powyżej opisałem to równie z byłbym wdzięczny :wink:

Spróbuj wpisać

telinit 3

lub przeedytować xorga, w sekcji device: driver zmień wpis na niepoprawny, xorg ci się nie uruchomi ponownie, wtedy instalujesz stery, dodajesz dobry wpis i śmiga.

Lub

/etc/init.d/xdm stop

za x podstawiasz “k” dla kdm, “g” dla gdm.

lichu10 , nie dopisuj się do cudzych tematów. Wydzieliłem. Następne takie podczepi wylecą do śmietnika.

sprawa jest prosta, jak pojawi się ekran grub to w linii opcji dopisz ‘init 3’

ewentualnie jak już masz działający system przechodzić np. na 1 konsolę ctrl+alt+f1 a tam logujesz się jako root i dajesz init 3

jak zobaczysz napis ‘init 3 has been reached’ to jesteś już w odpowiednim inicie i możesz instalować stery.

po zainstalowaniu sterowników wlepiasz init 5 i jest gitara! bez konieczności jakichkolwiek restartów :slight_smile:

Dzięki Panowie :slight_smile: udało mi się wszystko ładnie zainstalować :slight_smile: