Wyłączenie UAC dla jednej aplikacji

Chciałbym wyłączyć UAC dla sterownika karty graficznej, gdyż przy włączaniu komputera muszę potwierdzać jej uruchomienie. Czy jest na to jakiś sposób ??

też próbowałem rozgryźć wyłączanie UAC dla jednej aplikacji.

doświadczalnie i teoretycznie mogę stwierdzić - NIE DA SIĘ; albo wyłączasz cały UAC albo masz cały włączony :mrgreen:

ale dziwne, że woła do sterowników grafy :shock:

Lepiej mieć włączony UAC, jeżeli nie ma się antywira lub ew. tylko Defendera.

Piwollo , mam zabezpieczenia wszystkie włączone + avast, także o to się nie boję… Co do tematu czy nadal nikt nie umie rozwiązać problemu (oprócz wyłączenia całkowitego) ??

Nie ma niestety możliwości wyłączenia UAC dla jednej, danej aplikacji. Poczytaj tutaj dlaczego. Przejrzyj tez ten BLOG.

coś znalazłem w tej kwestii - zapraszam do ‘konkurencyjnego postu’ Link

Ekhem, to ja Ci odpisałem w tamtym temacie :slight_smile: . A jeśli możesz to przetłumacz ten tekst z angielskiego skoro już podałeś link :wink:

p@wel czytałem tego bloga… Lecz może ma ktoś jakieś pomysły tak jak Tomasaki.

Witam,

czy SP1 coś zmienia w tej materii?

A może ktoś ma pomysł jak zrobić aby przy starcie systemu uruchamiał się Everest bez potwierdzania zgody na jego uruchomienie?

Hej,

z tego co wiem SP1 nic nie zmienia w tej kwestii.

Jeśli chodzi o drugą część pytania to przeczytaj mojego posta:

viewtopic.php?f=19&t=241449#p1596127

od momentu:

  1. musisz wyłączyć uruchamianie tego programu ze startem systemu,

  2. dodajesz program do Harmonogramu zadań (opis w powyższym temacie).

Powyższe porady odnoszą się tylko do sytuacji, gdy program ma być uruchamiany razem z systemem.

Pozdrawiam,

Rafał

Można to zrobić, ale to tzw. “pudrowanie syfilisu”. Lepiej spróbować zaktualizować sterownik tak, żeby nie powodował reakcji UAC

Acha… linki z opisem i obrazkami jak wyłączyć UAC dla danej, konkretnej aplikacji:

http://blogs.techrepublic.com.com/windo … ows/?p=635

http://www.vista4beginners.com/Disable- … plications

P.S. Sposób jest nieoficjalny. Microsoft udostępniał specjalny artykuł KB na ten temat, ale jakiś czas temu został on zdjęty.