Wyłączenie VGA winXP

Witam

Po wymianie karty system nie przyjął nowej i nie można było zainstalować sterowników (zwykły GForce4 64). w poszukiwaniu błędu wyłączyłem tryb VGA wmenedżerze urządzeń i mam teraz niezłego boba bo po starcie systemu jest czarny ekran (prosze się nie śmiać bo sam się uśmiałem po pachy… :lol: ).

Zainstalowałem sobie na innej partycji system odnowa, ale brakuje mi kilku rzeczy a nie mam kopii - mozna cos z tym zrobić??

(ładowanie poprzedniej dobrej kopii rejestru nie przynioslo skutku, widocznie już została nadpisana ;( )

_______________

PZDR

robdk

A przywracanie systemu windows xp?

tzn. co przez to rozumieć??

Miałem wyłączone przywracanie sytemu… i uruchomienie z ta funkcją przy starcie ( F8 ) nie dało efektu… (jeśli o to chodzi)

jeśli miałeś wyłączone to ta opcja odpada bo nie ma przecież z czego przywracać :] Opcjonalnie można poprzenosić niektóre pliki ( te które się da) ze starego wina do nowego lub poczekać na kogoś kto znajdzie lepsze rozwiązanie :wink:

No dobra a Tryb awaryjny sie odpala?? Bo tego nieopisałęs. Może tam usuniesz wszytskie stare stery, zmienisz wszytskie ustawienia, a po odpaleniu w trybie normalnym system powinen wykryć karte automatycznie. :roll:

chodzi o to, że mam zaznaczone a menedżerze urządzeń “wyłącz tryb VGA w tym profilu” we właściwościach karty graficznej. Przypuszczam, że jest to jakiś wpis w rejestrze - tylko jak sie do niego dobrać (żeby możliwa była edycja tego rejestru z poziomu innego systemu tak jakby w trybie offline)

EDIT

Tryb arawyjny też nie startuje :frowning: - po logo startowym ciemność

w ogóle w trybie graficznym nie mam obsługi karty graficznej

Wybranie trybu “Ostatnia dobra konfiguracja” nie pomaga?

niestety nie dało to żadnego efektu - próbowałem

Odpal konsole odzyskiwania.

zaloguj sie do starej wersji XP.

Tam sprobuj wyłączyć sterownik od grafiki (polecenie disable [nazwa usługi])

Aby sprawdzić jaki sterownik jest odpowiedzalny za grafike wpisz: listsvc (polecenie wyświetli listę usług i urządzeń).

Spróbuj naprawy systemu XP - istniejącej instalacji opcja R. Wszystko robisz jak do nowej instalacji XP i naprawiasz tą która jest uszkodzona,zostają dane i programy.

raczej trzeba włączyć bo żaden sterownik jest nie włączony, po zainstalowaniu karty nie przyjął sterownika z poprzedniej a to prawie taka sama karta była, poprostu system ja nie rozpoznawał i system działał w trybie VGA i ja bezmyślnie ten sterownik wyłączyłem i nie ma wcale żadnego i w tym problem… reszta to bajka jak coś zaswieci…

no to wpisz enedable zamiast disable, tylko musisz się dowiedzieć jaki to proces (sterownik) spróbuj tym poleceniem listsvc.