Wyłączenie Wifi

Witam, nie mam pojęcia czy w Netia Spot jest opcja wyłączenia WiFi w routerze, ale wiem, że można to zrobić z poziomu komputer ze strony netiaspot.home. Zrobiłem tak i faktycznie urządzenia nie wykrywają sieci, ale czy mimo tego, że wyłączyłem WiFi tylko z poziomu komputera,

  1. Ono faktycznie jest wyłączone i nie wysyła fal ?
  2. Czy może opcja w netiaspot.home ‘‘Wyłączenie sieci bezprzewodowej’’ sprawia, że jest ona wyłączona/niedostępna lub niewidoczna a fale są normalnie wysyłane?

Ten adres kieruje na Twój router. Jeśli wyłączyłeś radio, a nie ukryłeś SSID to sieć jest wyłączona.

1 polubienie

Tam nic nie ma o radiu I ssid. Jest tylko opcja z napisem “wylaczenie sieci bezprzewodowej”.

W takim razie wyłączasz nadajnik.

1 polubienie

Nadajnik w jakim sensie? Router tylko włączam jak korzystam z netaz kabla i włącza się tez wifi, z którego nie korzystam. W urządzeniu netia spot nie ma chyba opcji wyłączenia/odcięcia od zasilania anteny czy modułu radiowego,a nie wiem właśnie czy to czyni na pewno wyłączenie sieci bezprzewodowej z poziomu komputera ze strony netiaspot.home.

Tak, właśnie to się dzieje gdy wyłączasz sieć z poziomu przeglądarki, router nie rozgłasza sieci, nie emituje fal radiowych.

1 polubienie