Wyłączenie zasilania w usb

Hej

Mam do was pytanie. Czy da się wyłączyć zasilanie jednego z 4 portów usb? Ale tak aby wszystkie porty działały? Słyszałem, że jak aparat jest podłączony do portu przez kilka godzin i doładowuje się akumulator to jego żywotność spada…

No to chyba potrzebujemy cudotwórcy jeśli chcesz wyłączyć zasilanie na porcie a jednocześnie ma on działać :wink:

j/w

W Twoim aparacie powinieneś mieć opcję wyłączenia zasilania akumulatora przez USB…

nie no fakt głupi temat xD

W aparacie nie widzę takiej opcji… jest to 450D

To możliwe, że taka opcja będzie w ustawieniach serwisowych aparatu, o ile takie istnieją.

Jeżeli w aparacie masz akumulator litowo-jonowy, to ma wbudowany kontroler zasilania, który zapobiega przed przeładowaniem się baterii.

tam jest tam akumulator litowo-jonowy tylko ile jest w tym prawdy, że się nie przeładuje?

Chyba że tą opcją ?

69179029.th.jpg

Na 95% każdy układ zasilania baterii litowo-jonowej ma ścisły system monitorowania i ładowania ogniwa.

Spróbuj też to, co Ci amorek273 wskazał, może się przydać.

w 7 jest już opcja zaptaszkowana

Nie masz w aparacie w menu takiej opcji że ustawiasz czas ile aparat ma czuwać?

U mnie np. jest tak że podłączony lub nie podłączony aparat do kompa po 5 minutach ulega automatycznemu wyłącznie i można to zwiększyć lub zmniejszyć lub całkiem wyłączyć w menu aparatu

mi chodzi o coś innego… ehhh dobra nie ważne.

OTy Kosz