Wyłączenie zdalne komputera z hasłem

Witam chciałem w sali informatycznej gdzie jest sieć wyłączyć komputer od taki psikus, mam cała komendę do wyłączenia shutdown niestety nie dochodzi do skutku bo na komputerze jest hasło, muszę jakoś je obejść. Macie jakieś pomysły??

Pozdrawiam

Aleś chłopie “mundry”… To forum bardzo dba o przyzwoita opinię i na hasła pracownia komputerowa, psikus, itp itd, modzi reagują tu bardzo nerwowo :slight_smile:

A jedynym obejściem twojego, hmm… “problemu” jest znajomość i użycie w poleceniu shutdown tego hasła.

Przy okazji - powinieneś wiedzieć, że zamykany komputer zapisze w dzienniku zdarzeń skąd i kiedy wyszło polecenie zamknięcia i jeżeli akurat tak się zdarzy, że opiekun pracowni będzie miał zły dzień, katar, “niedysponowaną” żonę czy coś w ten deseń, możesz tego psikusa odczuć dość dziwnie…

eee tam wyłączanie komputera ;] zainstaluj program netcut 2.8 i będziesz mógł wyłączyć internet na którym będziesz chciał komputerze ;] albo na wszystkich naraz ;] *używasz na własną odpowiedzialność

@goomish

Ty żeś za to bardzo “mundry” i nie martw się o mnie tylko zamiast pierdzielenia kazania byś powiedział co zrobić…

Przecież powiedziałem… Wpisz hasło po przełączniku (bodajże) /p w poleceniu shutdown

na inne pomysły nie czekaj, szkoda czasu. Nie ma innych.

PS. A określenie “mundry” nie odnosiło się do twojego “pomysłu”, bo anim twój wychowawca ani rodzic i g. mnie do tego co robisz IRL. Odnosiłem się tylko do tego, żebyś trochę pomyślał i zwrócił uwagę co i gdzie piszesz. Jak masz problem to tak zapytaj, żeby sprawa nie wylądowała w zsypie.