Wyłączjący się komputer

Witam kolegów.Otóż kiedy nic nie robię na komputerze-siedzę na jakiejs stronie i nie ruszam myszka komputer sam się wyłącza po 5min.?

czy otrzymujesz wcześniej jakiś komunikat?

jaki system?

:slight_smile:

Nie-WindowsXP SP3-aktualizacje na bieżąco

Podaj specyfikację komputera wraz z modelem zasilacza i mocą oraz podaj screen z temperatur i napięć np. z programu SpeedFan.

PPM na pulpit >> właściwości >> wygaszacz ekranu >> zasilanie >> schematy zasilania sprawdź czy tam jest wszystko dobrze zaznaczone

:slight_smile:

Co ma być dobrze zaznazcone?

Dodane 18.04.2011 (Pn) 13:45

Właściwie jak zaznaczone?

np. tak

00482105feae7ca8m.jpg

:slight_smile:

Tak mam-i co? Pomocy.

może masz jakiegoś wirusa

Zastosuj Malwarebytes’ Anti-Malware http://cybertrash.pl/Tata/MBAM/Malwarebytes_%20Anti-Malware.html pełny skan - jak coś znajdzie to usuń zaznaczone - pokaż log

Pobierz OTL otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTL.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:

Przeskanowałem malwarebytesem-znalazł mi kilka trojanów które usunąłem.Niestety problem pozostał.Komp.wyłącza się tylko wtedy gdy nic nie robię

tzn.mam np.otwary pulpit nie ruszam myszką i po 5 min.wyłączenie kompa.Kiedy coś robię -przeglądam strony itp. pracuje normalnie.Już nie wiem

co zrobić?

i na co teraz czekasz?

gdzie są logi OTL?

:slight_smile:

malarz72 , sprawdź temperaturę CPU, bo po mojemu pasta nie wyrabai i żeby proc Ci z dymem nie poszedł, to komp się wyłącza.

Oj jeny są w takim wypadku tylko trzy możliwości

Ad.1 Tak jak piotr92 wspomniał sprawdz tmp. procka, płyty głównej i grafiki mogą się przegrzewać i wyłączać kompa

Ad.2 Pada ci zasilacz i nie masz odpowiednich napięć wiec komp się wyłącza

Ad.3 Masz przepalone trazystory na płycie głównej albo chipset się sypie zadarza się dość często zwłaszcza jak ma się jakiś zasilacz no name, albo producenta z czarnej listy

w pierwszym przypadku czyścisz kompa od środka i wszystko będzie w porządku w dwóch ostatnich wymieniasz zasilacz albo płytę główną

Co do jedynki to niewystarczy, bo trzeba jeszcze zmienić pastę na CPU.

Oj tam nie zawsze trzeba zmieniać pastę z doświadczenia wiem że nie zawsze trzeba czasem wystarczy odkurzyć trochę i temperatura wraca do normy ciągłe wymienianie pasty jest bez sensu, chyba że ktoś obowiązkowo musi podkręcić swojego proca bo ustawiona przez producenta wydajność nie odpowiada mu i że by się poczuć lepiej że ma więcej niż ma (skracając żywotność procesora przy okazji) no ale co tam… można wymienić pastę jeśli ktoś widzi w tym jakiś sens

Ja nie mówię, że cały czas. Chodzi mi o to, że raz na ileś tam pasowałoby zmienić, zwłaszcza jeżeli nie była wymieniania 2 lata. Na przykład z mojej ciotki kompem było tak, że wyłączał się po ok. 10 minutach, może więcej i też podszedłem do tematu w ten sposób, że przeczyszczenie pomoże, ponieważ kupę czasu nie był czyszczony, przeczyściłem go i zauważyłem, że radiator jest lekko zapchany kurzem, więc zdjąłem go żeby ułatwić sobie wyczyszczenie go i jak się okazało się bardzo dobrze zrobiłem, bo na procu nie było ani grama pasty, tak więc raz na 2 lata warto jednak ściągnąć radiator i założyć nową pastę, ponieważ ona z czasem traci swoje właściwości odprowadzające ciepło i w tym momencie utrudnia coolerowi odprowadzenie ciepła, a nie ułatwia.