Wyłącznie wentylatora CPU

(Kamil8622) #1

Witam kiedyś u kogoś widziałem, że miał ustawione coś takiego, jak wyłączanie wentylatora CPU kiedy nie było to potrzebne a u mnie wentylator ciągle chodzi na 700rpm delikatnie slysze go pod brakiem obciążenia podczas grania może sobie wyć ale jak przegladam strony to mógł by się wyłączyć ma duży cooler z wentylatorem 120mm więc bez problemu mógł by się chłodzić bez stresu gdyż i tak tylny wentylator wyciąga powietrze płyta to ASrock p67 pro3 b3 cpu i5 2400 lga 1155 da radę to zrobić na tej płycie ?

(bart86) #2

Zobacz w bios powinny być ustawienia wiatrka na CPU

(CrisPL) #3

Ustawienia wentylatora, wiatraki na polu stoją.

Osobiście nie spotkałem się z taką opcją, ale szukaj coś od PWM.

(S3BA_) #4

W biosie w zakładce “Hardware Health Event Monitoring Screen” możesz przestawiać prędkości, ale całkowitego wyłączenia nie widziałem w manualu.

(Cedar) #5

Wszystko zależy od modelu płyty głównej i biosu, który jest zainstalowany. Mam u siebie (płyta Biostar) tak ustawione, że wentylator włącza się dopiero przy temperaturze procesora ponad 52 stopnie.

(Kamil8622) #6

Własnie takiej opcji szukam żeby płyta sama właczala wentylator kiedy jest potrzebny ale nie wiem gdzie to znaleźć ps może ktoś mi wytlumaczyć jak się podkręcało procka i5 2400 miałem go wykręconego na 3,7 z 3,1 ale to robilem rok temu a teraz zaktualizowalem bios i kompletnie nie pamietam jak to robilem