Wyłączona karta graficzna - czarny ekran

Witam,

Nowy komputer, a już problemy :frowning:

Zaczęło się od tego, że po podłączeniu do monitora obraz włączał się dopiero po charakterystycznym dźwięku startu systemu Windows 7. Nie było widać nic z tych początkowych napisów. Wyczytałem gdzieś na forum, że w takim przypadku pomoże wyłączenie karty graficznej w menedżerze urządzeń.
Wyłączyłem kartę (GT 1030), a przy restarcie monitor nie włącza się już w ogóle.

Nadmienię, iż od początku monitor był podłączony do karty graficznej zintegrowanej w płycie głównej (Intel HD 2000) bo muszę dokupić przejściówkę kabla do karty graficznej ze względu na stary typ monitora.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :+1:

jeżeli masz stary monitor z wejściem vga, to zobacz w szczegółowej charakterystyce karty graficznej czy ona jeszcze obsługuje vga
bo czasem bywa tak że karta ma dvi i przejściówka z drugiej strony powoduje konflikt
mi tak robiło na radeonie podłączonym do graficznego nec’a z wejściem vga - musiałem zainwestować w nowy monitor…

Tak, stary monitor z wejściem VGA. Ale przejściówki jeszcze nie mam, dziś przyszedł komputer i dopiero zamówiłem przejściówkę na allegro. Na razie monitor jest podłączony do karty zintegrowanej.

Monitor włączał się, ale wyglądało to tak jak wyżej napisałem

Warto poczekać i zobaczyć jak będzie na dedykowanej karcie.
Co to za monitor i czy system stawiany od nowa na dysku?

zainwestowałbym w nowy monitor
za niespełna stówe można wyjąć nawet dobre 20 cali z allegro
stary jak na chodzie oddać w dobre ręce…
przejściówka każda to skrzyżowanie kabelków - zobacz ile jest pinów w złączu dvi a ile jest w vga - niektóre z nich sa ślepe a niektóre połączone - niektóre karty graficzne żywcem ci nie pójdą na przejściówce - nowe radeony - co jest opisane w specyfikacji - że tylko kabel dvi…

Bardzo stary monitor Samsunga z kablem VGA. Komputer kupiony na allegro, system wgrany oryginalny. Co mnie cholera podkusiło żeby wyłączyć tą kartę w menedżerze urządzeń windows :frowning: wcześniej trzeba było długo czekać ale monitor się włączał. Jest procesor Intel i5 3470 i dysk SSD, to system powinien szybko się wgrywać…