Wyłączona zapora i antywirus, brak sieci LAN

Witam,

Mam problem z jednym z komputerów firmowych (Dell z Win XP SP3). Pewnego dnia przestał on działać (system Windows ładował się prze kilka minut po czym pojawiał się czarny ekran i koniec. Za którymś tam razem kombinowania włączenia komputera udało się, wcześniej samoczynnie odpalił się scandisk, który pokazywał jakieś błędy. Po uruchomieniu komputera okazało się, że muszę aktywować system windows (nie wiem dlaczego) co oczywiście zrobiłem. Niestety nie działa mi ani zapora windowsowa (nie mogę jej włączyć) oraz program antywirusowy - Avast - klikam na “włącz” jednak brak reakcji. Próbowałem przywrócić ustawienia sprzed miesiąca, ale i ta próba nie zakończyła się sukcesem, na dodatek mam jakiś niezidentyfikowany problem z siecią LAN, nie wykrywa jej.

Bardzo proszę o pomoc, bo komputer musi być jutro sprawny.

Jeśli to jest firmowy komputer to na pewno masz backup.Formatujesz dysk ,wrzucasz backup i gotowe…20 min roboty.

Nie mam backupu, nie mogę sformatować komputera - w tym tkwi problem :stuck_out_tongue:

Polecam zatrudnić informatyka.Backup w firmie to podstawa.W tej sytuacji powinieneś przełożyć dysk do innego kompa i skopiować dane.Następnie zainstalować windows ,programy antywirus.Cała noc roboty ,gdyby był backup to 20 min.

A tam od razu cała noc. Jak dobry sprzęt, szybki i chcący podjąć współpracę :stuck_out_tongue: to poleci raz dwa. :]

@topic:

Jak wyżej kolega napisał. Skopiować ważne dane, reinstal systemu. Po zainstalowaniu systemu i potrzebnych programów zabezpiecz się w jakąś kopię bieżącego stanu systemu, żeby potem podczas awari tylko przywrócić stan początkowy.