Wyłączone aktualizacje - trojan, proszę o pomoc

(Gmarta3) #1

Od dwóch dni po uruchomieniu komputera pojawią się komunikat,ze jest on zagrożony, bowiem wyłączone sa aktualizacje automatyczne podczas gdy ja ich nie wyłączałam. Po przekierowaniu mnie na stronkę do właczenia aktualizacji i kliknięciu na przycisk nic się nie dzieje a centrum prosi o włączenie aktualizacji ręcznie ale one figurują wszędzie jako włączone i uruchomione. Znajomy kazał mi uzyć plik IEreg i rzeczywiście po kliknięciu nań aktualizacje figurują jako włączone lecz problem powraca na nowo przy kolejnym uruchomieniu komputera i tak na okrągło. Prosze o pomoc krok po kroku w rozwiązaniu tego problemu i proszę o cierpliwość dla takiego laika jak ja.

(Alfa1978) #2

a u mnie znowu z podobnej beczki..mam ustawione na >> Powiadom mnie,ale nie pobieraj,ani nie instaluj aktualizacji automatycznie <<< i w tym problem że, i to pobiera i jak system wyłączam,to muszą się zaktualizować i komp po tym prosi żeby nie wyłączać bo sam się wyłączy,Wiecie o co chodzi? :? ehh czemu tak się robi??

(system) #3

SP3 ??

(XMan) #4

Nie piszesz jaki system, antywirus itd. ??

Jeżeli masz wszystko OK to napewno pomoże :

http://www.programs.pl/program,417.html

(ybu) #5

mgm - spróbuj wyłączyć ten komunikat

Start=>Panel sterowania=>Centrum zabezpieczeń=>Zasoby=>kliknij w: zmień sposób informowania mnie przez Centrum zabezpieczeń i usuń fajkę z Aktualizacje automatyczne=>OK

(Gmarta3) #6

Mam Windows XP Home Edition i Avast - program antywirusowy, 100% legalne oba

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 16:57 został dopisany post przez mgm

ybu, tak też właśnie zrobiłam i komunikat o zagrożeniu zniknął z paska co teraz ?

(XMan) #7

Jeżeli masz Avasta to :

viewtopic.php?f=7&t=248884

• ten program co wcześniej poleciłem.

/ również mam Avasta - brak problemów /.

Wyłącz aktualizacje automatyczne - obecnie na XP-ka są tylko raz w m-cu.

(Gmarta3) #8

Z Avastem tego problemu nie mam, ale juz zabieram się za ten programu polecony

(ybu) #9

Zostaw tak jak jest.Aktualizacje będą możliwe do ściągania tak jak dotychczas.

(XMan) #10

Warto - najpierw zrób tzw. punkt przywracania systemu.

Będziesz mieć dużo lepszy internet oraz komputer... :slight_smile:

Na dole Zastosuj ustawienia.

(Gmarta3) #11

chyba nie będą, ybu, bo chcąc sprawdzić czy są jakieś aktualizacje dla mojego komputera na stronie microsoft.pl znowu jest:

[Numer błędu: 0x80070424]

Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć. Podane poniżej opcje mogą ułatwić rozwiązanie problemu.

Opcje samodzielnej pomocy:

Często zadawane pytania

Znajdź rozwiązania

Windows Update — grupa dyskusyjna

Opcje pomocy asystowanej:

Pomoc asystowana w trybie online Microsoft (bezpłatnie w przypadku problemów związanych z rozszerzeniem Windows Update)

i nie można sprawdzić czy w ogóle jakies aktualizacje są dostęne ani na ich instalację się zdecydowac , czyli sytuacja taka sama ponownie

(XMan) #12

Polecam SP3 i masz wszystkie aktualizacje w jednym :

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=243519

viewtopic.php?f=6&t=250704

viewtopic.php?f=2&t=243537

(ybu) #13

Trudno mi na obecną chwilę coś Ci doradzić.Może coś się zalęgło w systemie.Załącz loga z HijackThis viewtopic.php?t=36654

i poczekaj,aż ktoś kto zna się na analizie tych logów powie coś po ich analizie.

Ewentualnie skorzystaj z rady XMan-a.

(Leon$) #14

Brak WU

Otwórz notatnik i wklej

zapisz go jako plik.bat >> uruchom poczekaj i sprawdź czy działają aktualizacje

:slight_smile:

(Gmarta3) #15

Zrobiłam wszystko co mi polecano - problem znika ale przy kolejnym restarcie komputera na nowo sie pojawia. Zaobserwowalam dziś jeszcze cos ciekawego - aktualizacje nadal figurują jako wyłączone (choc nie są właściwie), ikona o zagrożeniu nadal sie na pasku pojawia a obok nie kolejna informująca o aktualizacji do pobrania. Proszę o sprawdzenie loga: http://wklej.org/id/52ef2b3982 Przeskanowałam komputer msk_vir,który wykrył trojana.isbar.439 w C:/WINDOWS?system32/actskn45.ox - plik został skasowany.

(Leon$) #16

wpisy

usuń HijackThisem >> Fix checked

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry395642 ale nie włączaj.

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako CFScript.txt (zapisz by ikonka CFScript.txt była obok ikonki ComboFix.exe) >> Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe

http://img.wklej.org/images/88953CFScri ... iemoes.gif

Powinno rozpocząć się usuwanie

Potem log z usuwania Combofix

:slight_smile:

(huber2t) #17

fix w hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\Program Files\DialNet\WrDialer.exe

C:\WINDOWS\system32\svrhost.exe

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Logi dajesz na http://www.wklej.org a w poście dajesz tylko link