Wyłączony modem (SpeedTouch) po uruchomieniu komputera

Piszę ten post, bo już nie mam pomysłu jak rozwiązać swój problem, a może komuś się udało. Po zakupie Neo nie miałem tego problemu, aż do momentu, gdy musiałem przeinstalować system w związku z transplantacją płyty głównej. Po tym czasie zrobiło się tak, że dość często, po uruchomieniu komputera i zainicjalizowaniu systemu (Windows XP Pro SP2), modem jest ciemny i milczący (nie łączy, obie diody wyłączone).

Dopiero po odłączeniu modemu z gniazda USB i podłączeniu jego na nowo, modem zaczyna działać poprawnie.

Sterowniki do modemu oczywiście mam najnowsze, tak samo jak i bios płyty głównej, problem istnieje niezależnie od tego, czy modem podłączam bezpośrednio do gniazd komputera (przetestowane wszystkie), czy też do HUB’a zintegrowanego z podstawą monitora.

Czy ktoś z was ma, albo miał to samo, i udało mu się zapanować nad tym problemem?

miałem kiedyś taki kłopot i po powrocie do starszych sterów z płyty cd problem ustąpił. Nie zawsze to co najnowsze jest najlepsze. :smiley:

Wejdź w menedżer urządzeń, wyszukaj swój modem USB, wejdź w jego właściwości => zarządzanie energią => odznacz opcję: zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia.

czy Mombo jest na Chipsecie VIA :?:

Modem nie posiada ustawień zarządzania energią, natomiast koncentratorom powyłączałem te opcje - czas pokaże, czy w tym leży przyczyna. Natomiast Mombo, jest na chipsecie NForce2…

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 11:53

Po tych kilku dniach mogę stwierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem przyczyną rozłączania modemu była włączona opcja wyłączania koncentratora przez system.

Dziękuję za pomoc.