Wyłączyłem wejście karty graficznej. Co zrobić?

Witajcie spowrotem, mam taki problem, że chciałem podłączyć kompa do monitora i do telewizora poprzez S-Video. Gdy wszystko było ok, zresetowałem komputer. Po restarcie mineło 5 min i komputer się zaciął, no to zresetowałem jeszcze raz, ale tym razem nie widze niczego, nawet Loga firmy. Pomóżcie, za wszystkie propozycje bardzo dziękuje. 

Czy komputer robi “beep”? Sprawia wrażenie, że się uruchamia? Pracuje dysk po chwili, ładuje system operacyjny? Jeżeli tak, to mogłeś w jakiś magiczny sposób uszkodzić kartę graficzną. Możesz spróbować:

  • odłączyć komputer od prądu,

  • wyciągnąć tą małą bateryję po lewej na dole (delikatnie, ma taką sprężynkę, którą trzeba odgiąć),

  • odczekać kilkanaście minut (czasem nawet i 15-20minut) - to spowoduje powrót płyty głównej do ustawień fabrycznych.

  • wsadzić baterię,

  • uruchomić komputer.

Daj więcej szczeg. - jaka płyta główna/k.graficzna. Mogłeś mieć pecha, karcie się coś nie spodobało i padła.

Karta (Radeon x1650PRO) raczej nie padła, ponieważ podpinałem ją do innego komputera i działa, a nazwy płyty głównej nie znam :/. Ale spróbuje z tą baterią. Dzięki :slight_smile:

Do ustalenia płyty głownej jest Speccy,pobierzesz go z portalu  http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html

co do ustalenia?

Ok widze logo Fujitsu Computer, ale dalej nie rusza. Chyba bios walnięty ;(

Osobiście stawiam na zasilacz jak grafa działa jak masz drugiego kompa podmień zasilacz na próbę. Rozumiem, że komputer pracuje a monitor jest “czarny” nie ma nawet biosu?

Ekran jest tylko cały komp stoi na logo Fujitsu-Computers.

" PS Jeszcze jedno chciałbym zapytać co to jest za płyta główna" i uzyskałeś odpowiedź jak to ustalić.narka

To zmienia postać rzeczy. Przecież wyświetla się obraz a napisałeś całkiem coś innego.

 

Wiem tylko że to płyta Asus a jaka nie wiem, ponieważ komputer stoi na logo Fujitsu i nie rusza dalej i nie moge nic na niego zainstalować i odwrotnie :confused:

Przed wyjęciem baterii na 15 min, nie widziałem nic, po włożeniu widać tylko Logo Fujitsu-Computers i do biosu nie moge wejść :confused:

Więc odłącz dysk/dyski.

Nie podziałało, więc komp chyba na złom :frowning:

Odłącz wszystko co jest zbędne wszystkie urządzenia na usb. Masz coś też an IDE nie wiem co to napęd czy też może dysk jakby co też go odepnij.

Ok już wiem co było problemem. Jedna kość RAM była zepsuta. Temat uważam za zamknięty.