Wylał mi się ekran telefonu iPhone 3GS!

Kiedyś z tableta mi się wylał, chciałem go pokazać szwagrowi, włączyłem mu i EKRAN ZAŚWIECIŁ!

Czy muszę czekać ileś dni aż ekran zadziała tak jak z tabletem?

Będę wdzięczny,

Ateri

Zdecydowanie w tablecie ekran się nie wylał. Jeśli się wylał to tylko naprawa poprzez wymianę ekranu.

Tak zwane “wylanie” się ekranu to fizyczne pęknięcie ekranu (spowodowane zgięciem, upadkiem, uderzeniem lub przygnieceniem ekranu urządzenia) powodujące fizyczne wylanie/rozlanie ciekłych kryształków które jest uszkodzeniem trwałym i nieodwracalnym, jeśli w tablecie usterka sama się pojawiła i sama znikła to nie był to objaw wylania ekranu. Poza tym wylanie ekranu łatwo rozpoznać po tym że chyba zawsze (albo prawie zawsze) na kranie pojawia się różnokolorowa plama pozostająca na nim i widoczna zazwyczaj nawet po wyłączeniu urządzenia.

Myślę że pomyliło ci się wylanie ekranu z innym objawem tj. z tzw. “białym ekranem”.

Biały ekran może być czasem spowodowany jakimś błędem w oprogramowaniu (wtedy usterka może sama znikać), częściej jednak jest to objaw uszkodzenia połączenia ekranu z elektroniką nim sterującą (poluzowanie złącza lub naderwanie taśmy) które jest wynikiem zazwyczaj upadku lub uderzenia urządzenia (a w przypadku urządzeń z ruchomym ekranem np. na otwieranej/rozsuwanej klapce może to być spowodowane naturalnym zużyciem).