Wyłamane pióro w wentylatorze karty graficznej

To chłodzenie kompletnie się nie nadaje, nie pasuje rozstaw, nie na tę kartę, do tego trzy żyły, ten wentylator chyba do przekładki też się nie nadaje - ma wtyk 3PIN - Ty potrzebujesz 4PIN PWM. Co do pasty termoprzewodzącej to jest ona wymagana i nie ma takiej opcji żeby zakładać radiator na procesor bez niej, bo go szlag trafi, będzie się grzał jak diabli.

Zdecydowanie tak, chyba nic Ci po tym chłodzeniu, ewentualnie jak gościowi nie będzie coś pasować to spróbuj chociaż je wymienić na dobrą pastę termoprzewodzącą (Zalman ZM-STG2, Arctic MX-2). Oczywiście jak zdejmowałeś radiator to musisz oczyścić dokładnie np pałeczką do uszu, procesor graficzny i radiator ze starej pasty, np jakimś alkoholem.

Oczywiście możesz podpiąć ten wentylator pod płytę główną, wentylator do oryginalnego radiatora mocujesz opaskami zaciskowym.

Jak masz jeszcze jakieś pytania, bądź nie zrozumieliśmy się dokładnie, to dawaj.

Jak to zrobisz, daj znać , potem ewentualnie zastanowimy się nad przekładką wentylatora do oryginalnej obudowy.

Tzn. tak- ściągnąłem oryginalny radiator, zamontowałem ten nowy, potem zobaczyłem że nie wepnę karty więc zmieniłem wszystko na stare. Tak zostać nie może?

Ewentualnie ile kosztuje pasta termoprzewodząca? Jak mówisz, żeby zamienić to dla mnie to nie jest za dobre rozwiązanie. 40zł za pastę?

Jutro pójdę oddać i się okaże, czy przyjmie bez paragonu…

To znaczy jak ? Ze starą obudową chłodzenia ? Niby może, ale sam mówisz że hałasuje i się tłucze a znając życie pewnie w końcu zdechnie śmierciom naturalną. Rób jak uważasz, temat chyba został już wyczerpany. Na własne ryzyko możesz spróbować podkleić pióro dwuskładnikowym klejem np Poxipolem, składniki trzeba dokładnie wymieszać, nałóż trochę więcej ale nie za dużo na złączeniu, tak żeby warstwa kleju była na dwóch częściach, odczekaj dobrych parę godzin tak min z 5/6, potem cienki pasek papieru ściernego na patyczek jak by było ciężko się tam dostać i heja, szlifnij nadmiar żeby wygładzić i zlicować ,oczyść z pyłu i potem delikatnie zalej to jakąś “Kropelką”.

Dobra pasta kosztuje w granicach 25-35zł :wink:

Spróbuj oddać, a pastę i tak w tym momencie pasowało by kupić, bo stara jest już pewnie wyschnięta i “przemieszanie” na nie wiele się zda.

Kurde jedno pióro i tyle zamieszania…:smiley: Rozumiesz, nikt nie chce doradzić źle…(trzeba też trochę własnego pomyślunku, zrobić coś raz a dobrze …)

Żeby samemu coś wykombinować potrzeba coś o tym wiedzieć :slight_smile: Pisząc czy tak może zostać chodzi mi o to, że odkleiłem radiator od pasty a potem znowu go zamocowałem. Chodzi mi o to, czy może zostać na samej paście. A gdybym poprosił o zamontowanie tego w jakimś serwisie nikt by mi tego nie zrobił za jakieś małe pieniądze? Pastę kupuje się do jednorazowego użytku czy kilkukrotnego?

Nie może.

Pasta jest w tubkach 3.5g/4q (Zalman ZM-STG2/Arctic MX-2), a to spokojnie starcza a kilkanaście aplikacji, są też mniejsze i większe tubki.

Tu masz w razie co instrukcję klik

No dobra, sprzedawca sam się musiał przekonać że się nie da założyć tego chłodzenia i po próbie wciśnięcia mi innych oddał pieniądze.

Zaczynam od nowa.

Powiedzmy, że kupię coś takiego: klik

Jak to potem zamontować? Do starej obudowy chłodzenia?

Może jakiś link do pasującego chłodzenia? Na allegro do mojej karty widziałem najtańsze za 65zł, skoro ten niepasujący mam taniej to może akurat coś tańszego się znajdzie?

Ten będzie zły bo ma wtyczkę 2PIN , Ty potrzebujesz 4PIN PWM : taki , z jego montażem nie było by większego problemu , stary można by było zdemontować np poprzez wycięcie go z plastikowymi “czymadełkami” , nowy można by było nawet zamocować za pomocą śrubek wkręcanych od góry, ewentualnie spróbować rozebrać jeden i drugi i przełożyć same “pióra” - ale to trzeba by było mieć w rękach, podejrzewam że dało by się to zrobić. Niestety nie widzę takiego w “polskich” sklepach. Po co Ci 4PIN PWM ?- ano po to żeby wentylator nie chodził cały czas na stałych obrotach, tylko żeby sterownik regulował prędkość względem temperatury.

Podaj ten link.

Link

No tylko że tam musiałbym wydać około 70zł, chodzi mi o to, czy jeżeli tamto chłodzenie kupiłem za 30zł mniej to czy dla mnie by nie było czegoś pasującego w tej cenie.

To powyższe nie wiem czy pasuje, a jak nawet to będzie mało wydajne, bo to takie “mini chłodzenie”. Zadaj pytanie sprzedającemu, podaj mu wymiary Twojej karty i wymiary rozstawu otworów montażowych w płytce.

Sam widzisz jaki jest problem z zakupem samego wentylatora, zadajesz mi ciężkie pytanie, ja tego nie znajdę bo już próbowałem, nie zmierzę, nie podam Ci w jakiej cenie to będzie. Podlinkowałem Ci pasujący wentylator, podpowiedziałem Ci co i jak możesz zrobić, ale nie jestem w stanie pomóc więcej.

Dziękuję bardzo za pomoc w takim razie, rozwiązałem to w trochę inny sposób.

Byłem w serwisie, Pan założył mi osobny wiatrak na obudowę zipami, niestety jest trzyżyłowy i chodzi cały czas na maksymalnych obrotach. Z rozmowy wywnioskowałem, że nie ma doczepianych czterożyłowych, teraz okazuje się że jednak są. No trudno, będzie mi chodził najwyżej na maksymalnych obrotach.