Wyłanczający się monitor


(Mateusz9681lol) #1

Gdy ładuje sie xp gaśnie mi monitor ale sie nie wyłancza tylko przechodzi w stan hibernacji. W stanie awaryjnym normalnie chodzi.

nie wiem co jest

Moze ktos pomóc


(skrzek) #2

czyli gaśnie w momencie zaladowania systemu???

jesli tak to pewnie bawiłeś się na rozdzielczości, odświeżaniu... i masz ustawione coś czego monitor nie obsługuje.

chyba najłatwiej w trybie awaryjnym odinstalować stery do grafy, powinien się uruchomić normalnie i zostaje wtedy je zainstalowac ponownie.


(Go2none) #3

Monitor nie obsługuje zadanej rozdzielczości / wartości odświeżania.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym (zanim zacznie ładować się Windows wciśnij F8 i z listy wybierz tryb awaryjny). Po uruchomieniu ustaw rozdzielczość na taką, z jaką twój monitor sobie poradzi. Zatwierdź i ponownie uruchom system.


(skrzek) #4

obawiam się, że zmiana rozdzielczości w trybie awaryjnym nic nie da - bo nie są ładowane sterowniki producenta grafiki, które zapewne kolega ma w systemie, a tylko podstawowy sterownik graficzny VGA.


(Go2none) #5

O ile mnie pamięć nie myli to XP uruchamia się z takimi wartościami (rozdzielczość, odświeżanie, głębia kolorów) jakie miał ostatnio zadane (wliczając tryb awaryjny), bez względu na obecność sterowników. Jeśli mnie pamięć zawodzi, to dzięki za sprostowanie.


(Mateusz9681lol) #6

Odinstalowałem sterowniki w trybie awaryjnym i je spowrotem zainstalowałem .Ale to nic nie dało cały czas gasnie w czasie ładowaia windowsa

-- Dodane 12.03.2009 (Cz) 15:43 --

rozdzielczośc jest ustawiona dobra

-- Dodane 12.03.2009 (Cz) 15:57 --

czy to moze byc cos z kartą graficzną?

-- Dodane 12.03.2009 (Cz) 16:07 --

Sterowniki odinstalowuje i instaluje i nic .


(Dziadek43) #7

Takie ja miałem objawy na LCD ty nie piszesz jaki masz CRT czy LCD i skład pc.U mnie okazało sie że kondensatory które pracują w układzie startowym świetlówek były kaput po ich wymianie wsio wróciło do normy.Ja proponuje podmienić na prube karte graficzną np starą na pci i sprawdzić.


(skrzek) #8

tak ale odinstaluj, uruchom kompa normalnie - wtedy powinien już wstać monitor, i ponownie je zainstaluj ale już nie w trybie awaryjnym


(Mateusz9681lol) #9

Zrobiłem to i nadal się wyłancza monitor. Odinstalowałem i zainstalowałem

Nie wiem co jest

-- Dodane 12.03.2009 (Cz) 19:04 --

to jest sprawa karty graficznej spalona czy cos? odpiszcie

-- Dodane 13.03.2009 (Pt) 9:40 --

to jak

-- Dodane 13.03.2009 (Pt) 9:54 --

co moze byc?