Wymagające gry lagują się

Witam.

Mam problem z bardziej wymagającymi grami. Otóż po chwili zaczynają się lagować, raz odrazu po uruchomieniu a raz po 30 min grania. Sprawdzałem to na Dirt2, NFS MW 2012, BurnOut. Zaczęło sie to dziać po instalacji Uplinka(który może zainstalował directx 9c) lub MirrorsEdge(który zainstalował nVidia psyhx ale odinstalowałem to) Nie mogę przywrócić punktu przywracania systemu. Antywirus nic nie wykrywa. Sterowniki aktualne, wszystkie programy legalne, system przełącza się na radeona przy grach, a wiem to z HWinfo.

Specyfikacja mojego lapka

System to Windows 7

Wynik dxdiag może się przydać

Więc w czym może być problem?

A temperatury cpu i gpu?

Sprawdź za pomocą occt przynajmniej przez 20min.

Occt

core #0 max 77C

core #1 max 71C

Grafiki nie mam jak sprawdzic bo program wykrywa tylko pierwszą karte(intela).

Włączyłem need for speed mw 2012 w trakcie gry alt+tab i uruchomiłem HWiNFO64 temperatury podczas wyscigu CPU 74C a GPU(radeon) 61C gdy zaczeły się lagi temperatura procka spała do 70C. Więc tu wszystko wygląda ok.

Wydaje mi się że procesor obniża taktowanie aby zapobiec przegrzaniu stąd te przycięcia, >70C to dość dużo.

Jeśli masz gwarancję to skorzystaj z niej.

na tescie w occt procek przez 30 min miał stabilne taktownie niecałe 2.4 ghz przez caly czas.

Dodane 30.09.2013 (Pn) 5:15

Nowe obserwacje. Zainstalowałem nfs mw 2012 ale wersję piracka i śmiga lepiej od oryginalnej pomyślałem o reinstalacji ale to nic nie pomogło może to kwestia origia?